22 jan
Sporttudósokat képez a Debreceni Egyetem
Életszemléletet tanulhatnak, a sportról, a testkultúráról, az egészséges életmódról tudhatnak meg részleteket a testnevelőtanár-gyógytestnevelő szakpárra jelentkező fiatalok, akik a kutatásban is elmélyülhetnek – hangzott el a képzéseket bemutató csütörtöki online tájékoztatón.
21 jan
Bemutatkoznak a fiatal kutatók
Az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) sikeres pályázatainak keretében megvalósult kutatások eredményeiről ad számot január 25-én 49 nyertes pályázó a Debreceni Egyetem Tudományos Igazgatóságának online konferenciáján.
20 jan
Célpontban a mikotoxinok
A Debreceni Egyetem mikrobiológus professzorának szerkesztésében jelent meg a Frontiers in Microbiology nemzetközi folyóirat különszáma „Aspergillus-eredetű mikotoxinok a takarmány- és élelmiszerláncban” címmel.
19 jan
Várják a leendő testnevelőket
Jó karrierlehetőség, egészség és példamutatás – ezt kínálja a Debreceni Egyetem azoknak, akik az általános felvételi eljárásban a testnevelő-gyógytestnevelő tanári képzésre jelentkeznek. A szakpárról csütörtökön online tájékoztatón hallhatnak részletesen az érdeklődők.
19 jan
Közelgő határidő
Péntekig adhatják postára a jelentkezési lapokat az általános iskolába készülő gyermekek szülei. A 2021/2022-es tanévben közel 170 kisdiák kezdheti meg tanulmányait a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája Arany János téri és Kossuth utcai feladatellátási helyén.
18 jan
Nyári Egyetem télen is
Csaknem 30 országból „érkező" hetven hallgató tíz csoportban igyekszik elsajátítani a magyar nyelvet, vagy tökéletesíteni nyelvtudását az elkövetkező két hétben a Debreceni Nyári Egyetem január 18-29. között szervezett intenzív online kurzusán.
18 jan
Online ismerkedés az egyetemmel
Ebben az évben a virtuális térben rendezik meg az Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállítást. A Debreceni Egyetem végzős hallgatói, valamint a középiskolások három napon keresztül ismerkedhetnek a felsőoktatási intézmények kínálatával.
15 jan
Csúcson a sportban és a tanulásban
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar vegyész alapképzésben frissen végzett hallgatóját választották 2020 legjobb női atlétájának. A fiatal sportoló csúcsformában van és akár az olimpián is elindulhat.
12 jan
Felvételi 2021 – biztos út a célhoz
A Debreceni Egyetem kínálata országosan is kiemelkedő, a nemzetközi rangsorokban elért eredmények pedig a külföldi hallgatók számára még vonzóbbá teszik az intézményt. Az ország egyik legaktívabb hallgatói közössége is Debrecenben van – hangzott el a keddi sajtótájékoztatón.
11 jan
Toboroz az Egészségügyi Kar
Az online térben mutatja be képzéseit a felvételi előtt álló középiskolásoknak a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara. A nyílt napon virtuális sétát tartanak a karon, valamint a leggyakrabban felmerülő kérdésekre is választ kaphatnak az érdeklődők.