Túlélik a magok a mosógépet?
Meglepő eredményre bukkantak a Debreceni Egyetem ökológusai, akik az emberi viselkedésnek a növényvilág elterjedésére gyakorolt hatását vizsgálták. Az újszerű kutatás a Német-Osztrák -Svájci Ökológiai Társaság konferenciáján is sikert aratott.
Kínai diákok a Nyári Egyetemen
Harmincnyolc kínai diák – valamennyien a Pekingi Nemzetközi Tanulmányok Egyetemének hallgatója – kezdte el egyéves magyar nyelvi tanulmányait a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karán.
A világ élvonalától tanultak az oktatók
A Debreceni Egyetem több mint 50 oktatója vett részt az egyik legnevesebb nemzetközi felsőoktatási rangsorokat készítő szervezet, a Times Higher Education kiemelt partnerének oktatás-módszertani képzésén. Az oktatók oklevelüket pénteken vették át.
Új tanév, új hallgatók, újdonságok
Csaknem 30 ezer hallgató, 10 ezer egyetemi dolgozó, összességében mintegy 40 ezer egyetemi polgár számára kezdődött meg a tanév a Debreceni Egyetemen.
A debreceni agrárképzés ünnepe
A Debreceni Egyetem példát mutat a 21. századi kihívásokra adható megoldások keresésében – jelentette ki Nagy István agrárminiszter a debreceni agrár-felsőoktatás 150 éves évfordulója tiszteletére tartott ünnepi megemlékezésen.
Egyetemi vezetők Debrecenben
A Visegrádi Egyetemi Szövetség a Debreceni Egyetemen tartja idei közgyűlését. Nyolc ország egyetemi vezetői érkeztek a háromnapos találkozóra, ami egyben a 150 éves debreceni agrár-felsőoktatás tiszteletére rendezett programsorozat nyitórendezvénye.
31 aug
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Pótfelvételi, gólyatárbor, yoUDay-klippremier, virágkarnevál, nemzetközi kongresszus, Farmer Expó, jubiláló Gyógyszerfejlesztési Koordinációs Központ – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított augusztusban is a Díszudvar magazin.
30 aug
Díjazott viselkedésökológiai kutatás
A nagyfejű csajkók kétszülős utódgondozásának hormonális hátterét vizsgálja a Debreceni Egyetem ifjú biológusa, Nagy Nikoletta Andrea. A kutatásából tartott poszterelőadást a legjobbnak ítélték az európai összehasonlító endokrinológusok 29. konferenciáján.
27 aug
Pótfelvételi: első helyen a DE
Országosan a legtöbb, mintegy ötszáz hallgató került be a Debreceni Egyetemre az idei pótfelvételi eljárásban. A legnépszerűbbek a Gazdaságtudományi Kar képzései voltak: 160 jelentkező közül 137 diákot vettek fel a DE legnagyobb karára.
22 aug
Nigériai vendégek az egyetemen
A Debreceni Egyetem szakembereinek bevonásával jöhet létre egy új onkológiai központ Nigériában. Az afrikai ország egészségügyi delegációja kedden tárgyalt az együttműködési lehetőségekről az Egyetem téren.