Jó gyakorlatok a bioetika oktatásában
A bioetika tanításának módszertani kérdéseiről és aktuális kihívásairól kezdődött tanácskozás december 1-jén a Debreceni Egyetemen. A workshopra négy országból érkeztek szakemberek.
Új utakon a közösségszervezés
A Debreceni Egyetem a Nemzeti Művelődési Intézettel közösen alakítja ki a 2017 szeptemberétől induló közösségszervező szak felépítését.
Junior Prima díjas egyetemi kutatók
Antal László hidrobiológus és Kardos Ádám fizikus magyar tudomány kategóriában kapott Junior Prima díjat. Az elismeréseket kedden adták át a Magyar Tudományos Akadémia székházában.
Rendhagyó sporthírek
Mostantól valóban a Debreceni Egyetem a legerősebb felsőoktatási intézmény - fekvenyomásban mindenképp. A kosarasok mérkőzését a rektor indította, a futsalosok rangadót nyertek, a bridzs csapat pedig országos döntőbe jutott.
Informatikai innováció a GTK-n
Mesterséges érzékelés, üzleti intelligencia – többek között ezekben a témákban tájékozódhattak az érdeklődők pénteken Gazdaságtudományi Kar (DE GTK) Alkalmazott Informatikai Napján.
Doktorrá fogadom…
Az egyetemi doktoravatás 100 éves évfordulóján tartotta idei hagyományos őszi doktor- és díszdoktoravató ünnepségét november 26-án a Főépület Aulájában a Debreceni Egyetem.
FM90: Jubilál a Zeneművészeti Kar
Koncerttel ünnepli a felsőfokú zeneoktatás 50. évfordulóját a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara. Részletek Duffek Mihály dékántól a Campus Rádióban.
Közvetlen kapcsolat Debrecen és Eperjes között
Több mint huszonöt évre visszanyúló szakmai kapcsolat alapozta meg, hogy az Eperjesi Egyetem rektorát, Kónya Pétert díszdoktorrá avatja a Debreceni Egyetem.
Amiről a személy- és helynevek mesélnek
Debreceni nyelvészek újonnan megjelent kötetei arra mutatnak rá, hogy a helyneveknek is van kronológiájuk, és hogy a névadás sokkal inkább kulturális, mint nyelvi tényező.
Fogyasztói hatalomátvétel
Netnográfia, közösségi ötletbörze, szemkamerás vizsgálatok – új marketing módszerek a Debreceni Egyetem szakembereitől, akik már tudják, hogy szívesebben vásárol a fogyasztó, ha részt vesz a termékfejlesztésben.