14 már
Összhangban a gyerekekért
Hogyan lehet valaki jó mentor? Mire figyeljen a hallgató a hospitáláson? Többek között ezekre a kérdésekre adtak választ a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karának hétfői rendezvényén.
Mov’in Europe először Debrecenben
Rendhagyó módon Brüsszel helyett idén a Debreceni Egyetem adott otthont a tizenöt ország részvételével tartott Mov’in Europe Coordinators Meeting nemzetközi konferenciának az Erasmus Student Network szervezésében.
Részecskefizikusok lettek egy napra
A nagy hadronütköztető detektoraival gyűjtött adatokat vizsgálták és elemezték azok a középiskolás diákok, akik a Nemzetközi Részecskefizikai Diákműhely programjának keretében a Debreceni Egyetem Fizikai Intézetében töltötték a pénteket.
Amerikából jöttek, tőlünk tanulnak
Tengerentúli egyetemisták tanulmányozzák a magyarországi szociális és egészségügyi ellátást a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán. A vendégek a rehabilitációs intézmények és a biztonságos szociális, egészségügyi ellátás jó gyakorlatát vinnék haza.
13 már
Régi-új elnök a doktori tanács élén
Ismét Csernoch Lászlót, a Debreceni Egyetem tudományos rektorhelyettesét választotta a grémium elnökévé az Országos Doktori Tanács (ODT) március 10-i ülésén. A testület régi-új vezetője 2019-ig látja el elnöki teendőit.
A jövő fizikusai versenyeztek
Hajdú-Bihar megye 12 középiskolájából érkeztek diákok a Dr. Szegedi Ervin Megyei Fizikaversenyre, mellyel a Kossuth Gimnázium 2006-ban elhunyt legendás tanárának állít emlékét a Debreceni Egyetem gyakorlóiskolája.
Pénz7 a Balásházyban
Letették kézjegyüket a tudatos bankolás fontossága mellett a Debreceni Egyetem gyakorlóiskolájának diákjai. Egy héten át minden a pénzről és a megfelelő gazdálkodásról szólt a pallagi középiskolában.
Elhunyt a Nobel-díjas kémikus
Életének kilencvenedik évében Beverly Hillsben elhunyt Oláh György, a 20. század egyik legmeghatározóbb kémikusa, a Magyar Tudományos Akadémia tiszteleti tagja, akit a Debreceni Egyetem 2003-ban avatott díszdoktorává.
Konferenciák az Ipar 4.0 jegyében
A napjainkban zajló ipari forradalomhoz kapcsolódó mechatronika, valamint vállalkozásmenedzsment a központi témája annak a két konferenciának, amelyek csütörtökön kezdődtek a Debreceni Egyetem Műszaki Karán.
Modernizálják a műszaki képzést
Palkovics László oktatásért felelős államtitkár részvételével jött létre a Debreceni Egyetem műszaki és informatikai képzéseinek fejlesztését támogató testület, melynek munkájában az intézmény rektora, kancellárja és érintett dékánjai mellett a régió vállalatai is részt vesznek.