Közösen a kutatáshasznosításért
A Debreceni Egyetem és hat másik hazai felsőoktatási intézmény részvételével alakult meg az Egyetemi Technológia- és Tudástranszfer Fórum, mely az egyetemeken zajló kutatáshasznosítási és innovációs folyamatok erősítését tűzte ki célul.
Elismerések október 23-án
Miniszteri Elismerő Oklevelet vehetett át a Debreceni Egyetem AKIT Karcagi Kutatóintézet mezőgazdasági technikusa, Bosnyák Imre. A Kossuth Gyakorló intézményvezető-helyettesét, Kiss Gabriellát pedig Debrecen városa Hatvani-díjjal jutalmazta.
Történelmi elismerés
Rangos nemzetközi tudós társaság, az Internationale Historische Kommission zur Erforschung des Deutschen Ordens választotta tagjai sorába Pósán László történészt, a Debreceni Egyetem Történelmi Intézetének docensét az október 8-10. között Velencében rendezett konferenciáján.
Együttműködés a jövő pedagógusaiért
Együttműködési megállapodást kötött pénteken a tanárszakos hallgatók szakmai gyakorlatának biztosítására a Debreceni Egyetem Tanárképzési Központja és a Debreceni Szakképzési Centrum (DSzC).
MinDEn, ami design
Több mint 30 divatmárka, fenntartható dizájn-workshop és kerekasztal-beszélgetés várta a MODEM-be látogatókat október 16-án a Design Hét debreceni programjain. A rendezvény szervezésében aktív szerepet vállalt a Debreceni Egyetem Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszéke is.
Munkahelyi stressz a Science Café-ban
„Stressz és kiégés – Testi és lelki egészség a munka világában” címmel Kiss Tamás háziorvos, a Debreceni Egyetem Humán Tudományok Doktori Iskola PhD-hallgatója tart előadást a Science Café soron következő rendezvényén.
Történelem 100 év tükrében
„Az első világháború és Oroszország hatása 1918-ban” címmel rendezett konferenciát október 16-án a Debreceni Egyetem Orosz Központjának Történelmi Klubja és a Bölcsészettudományi Kar Történelmi Intézete.
Megnyílt a DOLCE Debrecenben
Az olasz nyelv hete keretében a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Olasz Tanszékének közreműködésével nyílt meg kedden az Ifjúsági Házban a DOLCE, vagyis a Debreceni Olasz Centrum.
Nyelv ≠ nép
Hun, török, sumér – a magyar nyelv eredetéről élő közhiedelmeket oszlatta el Maticsák Sándor, a Debreceni Egyetem nyelvész professzora a Kossuth Gyakorló tehetséggondozó és pályaorientációs előadás-sorozatának nyitórendezvényén.
Focival a lelki egészségért!
Idén tizenötödik alkalommal rendezte meg a „Mentál” Focikupát a lelki egészség világnapja alkalmából pénteken a Debreceni Egyetem Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központja (DEMEK).