Kimagasló a debreceni jogászképzés
Két rangsorban is kiválóan szerepelt a közelmúltban az egyetem jogi kara. Szikora Veronika dékán július óta vezeti a kart, célja, hogy a munkaerőpiac igényeit figyelembe véve nyújtsanak gyakorlatorientált képzést a hallgatóknak.
Betekintés a börtönök nyelvi világába
A magyarországi büntetés-végrehajtás legrégibb még használt törzsszámával rendelkező, jelenleg is börtönbüntetését töltő Gégény Jánossal készítette el Kis Tamás, a Debreceni Egyetem nyelvésze az eddigi legrészletesebb hazai börtönszlengszótárt. A Sittesduma már kapható a könyvesboltokban.
Díjnyertes középiskolások látogatása
A hajdúnánási Körösi Csoma Sándor Református Gimnázium kutatódiákjai kiránduláson ismerkedhettek a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karával.
A tüzek szerepe a tájléptékű változásokban
A német Senckenberg Biodiversity and Climate Research Centre klímakutató intézet szimpóziumán mutatták be kutatásukat a Debreceni Egyetem ökológusai.
Orvosdoktorokat avattak
Hetvenegy leendő orvos tette le az esküt szombaton a Debreceni Egyetemen rendezett diplomaosztó ünnepségen. Két magyar és két külföldi tanuló végezett summa cum laude minősítéssel.
Határon túli elismerés a szakkollégiumnak
Pro Partium Díjjal tüntette ki a Királyhágómelléki Református Egyházkerület a Debreceni Egyetem Hatvani István Szakkollégiumát. Az elismerést pénteken adták át az egyházkerület ünnepi közgyűlésén.
Az Akadémia új doktorai
A kutatói pálya kimagasló állomásaként negyvennégyen, köztük a Debreceni Egyetem 11 oktatója-kutatója vehette át az MTA doktora cím megszerzését tanúsító oklevelet a Magyar Tudományos Akadémia Székházában.
Kalandozások a történelem évszázadain
A migráció történelmi előzményeiről és jelenkori hatásáról szól a Debreceni Egyetem Történelmi Intézete által gondozott Speculum Historiæ Debreceniense könyvsorozat huszonötödik kötete.
Szuperszámítógépekkel a fejlődésért
A jövő a szuperszámítógépek használatában és a párhuzamos programozás elsajátításában van – hangzott el a Debreceni Egyetemen működő szuperszámítógépes szolgáltatásokat ismertető céges tájékoztatón.
Megújult a Lovasakadémia
Száz millió forintból a pályákat, az istállókat és a kiszolgáló infrastruktúrát is korszerűsítették a Debreceni Egyetem Kartács utcai lovardájában. A létesítmény a tervezett országos lovas turisztikai útvonal egyik pontja lesz.