Egy mesés nap a mese fővárosában
Mesefesztivállal és ünnepi megemlékezéssel tisztelegtek a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karán (DE GYFK) „a nagy mesemondó”, Benedek Elek előtt születésének 157. évfordulóján.
Korszerű laborban oktatják a szerves kémiát
Mintegy 55 millió forintból alakították ki a Természettudományi és Technológiai Kar Szerves Kémiai Tanszékének új hallgatói laboratóriumát a Kémia épületben, a Gyógyszerésztudományi Kar által korábban használt helyiségekből.
yoUDay, ami összeköt
Az országban korábban még soha nem látott stadionshow-val bizonyította a Debreceni Egyetem közösségi összetartó erejét.
A sporttudomány aktuális kérdései
Többek között az új sporttudományi képzésekről is szó lesz a Testnevelési és Sporttudományi Szakmai Kollégium félévi találkozóján, melynek először ad otthont a Debreceni Egyetem.
Olimpiai bajnok a Debreceni Egyetemen
Berki Krisztián a Gazdaságtudományi Kar sportszervező szakán kezdte meg tanulmányait szeptemberben. A tornász csütörtökön azt is megnézte, hol tud készülni a vizsgák mellett a versenyekre.
Test and Rest
A Debreceni Egyetem Informatikai Kara partnervállalataival saját szervezésű szoftvertesztelői rendezvénysorozatot indított.
Amerikai delegáció a Debreceni Egyetemen
Bővülő partneri kapcsolatok: az egyik legrégebbi amerikai egyetemmel fűzné szorosabbra együttműködését a Debreceni Egyetem.
Jubilál a Kutatók Éjszakája
Idén 10. alkalommal csatlakozik a Debreceni Egyetem a Kutatók Éjszakájához. A szeptember 30-i rendezvényre rekordot döntött a jelentkezések száma, több mint 60 intézet, tanszék, kutatócsoport mutatkozik be a programon.
FM90: nyelvtanulás magolás nélkül
A Debreceni Egyetem kutatása bebizonyította, hogy nincs értelme idegen nyelvű szavak magyar jelentését magolni, érdemesebb újságcikkeket olvasni, filmeket nézni azon az adott nyelven – a módszerről bővebben az FM90 Campus Rádióban.
Új szak Nyíregyházán
Százan kezdték meg tanulmányaikat az országban egyedülálló egészségügyi tanár mesterképzési szakon a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán.