Amiről a személy- és helynevek mesélnek
Debreceni nyelvészek újonnan megjelent kötetei arra mutatnak rá, hogy a helyneveknek is van kronológiájuk, és hogy a névadás sokkal inkább kulturális, mint nyelvi tényező.
Új fejezet a biotechnológiában
Az egészség-, az élelmiszeripar, a mezőgazdaság és az orvostudomány is hasznosítja azokat a kutatási eredményeket, melyeket a Debreceni Egyetem biotechnológiával foglalkozó kutatócsoportjai értek el.
Roma tehetséggondozás az egyetemen
Világlétra címmel indított újabb nagyszabású, a roma hallgatók társadalmi felzárkózását segítő tehetséggondozó programot a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Kara.
Hit és tudomány
Fiatal kutatóknak teremtett bemutatkozási lehetőséget az a konferencia, amelyet közösen tartott a Debreceni Egyetem és a Debreceni Református Hittudományi Egyetem Doktorandusz Önkormányzata.
Magyarul tanulnak Kínában
A hatvan diák napi négy órában tanulja a magyar nyelvet a Pekingi Nemzetközi Egyetemen, hogy a távoli jövőben Magyarországon is tudjanak dolgozni kínai intézményekben, bankokban és egyéb állásokban.
Krimiről – kötetlenül
Lehet szeretni, vagy nem szeretni a krimiket, de az biztos, a műfaj népszerűsége több mint 100 év elteltével is töretlen. Ennek titkát próbálja megfejteni a Science Café következő előadása.
RECALL – hogy ne legyen katasztrófa
A földcsuszamlások megelőzésére dolgoztak ki előrejelző és költségallokációs rendszert a Debreceni Egyetem szakemberei egy nemzetközi projekt résztvevőjeként.
Csúcsfogászok és hiányzó fogak
Két tubus fogrémet használ évente és tíz hiányzó foga van egy átlag magyarnak, képzésben viszont Európa élvonalába tartozunk. A legújabb fogászati trendeket a Debreceni Egyetemen külön karon oktatják.
DExpo – mindent egy helyen az egyetemről
Csaknem 5000 érdeklődő középiskolást várnak a szervezők a Debreceni Egyetem teljes kínálatát bemutató kétnapos beiskolázási programra november 23-24-én.
Hallgatóink sportsikerei
A Debreceni Egyetem több hallgatója is fontos győzelmet aratott a hétvégén. Berki Krisztián, tornász világkupát nyert, Senánszky Petra és Papp Márk az úszó MEFOB-on diadalmaskodtak.