Round University Ranking 2018
Felkerült a Debreceni Egyetem a Round University Ranking (RUR) 2018-as felsőoktatási világrangsorára. A vizsgált területek közül az intézmény a nemzetközi mutatók terén érte el a legjobb eredményt.
Fejlődő sürgősségi ellátás
Gyorsabb és magasabb színvonalú sürgősségi ellátást remélnek a Debreceni Egyetem Sürgősségi Klinikájától, a jövőben pedig egykapus, egységes sürgősségi ellátást szeretnének megvalósítani - jelentették be pénteken a IV. Sürgősségi Orvostani Fórumon.
Határtalan tudomány
Több mint 80 résztvevővel, 7 szekcióban, kárpátaljai, erdélyi, felvidéki és délvidéki PhD-hallgatók közreműködésével a Debreceni Egyetemen rendezte doktorandusz vándorkonferenciáját április 6-án a Márton Áron Szakkollégium.
Kancellári konferencia Debrecenben
A Debreceni Egyetemen tartották kétnapos tanácskozásukat a felsőoktatási intézmények kancellárjai és a minisztérium képviselői. Az ágazat előtt álló feladatokról beszélt előadásában Kósa Lajos miniszter, Lengyel Györgyi közigazgatási államtitkár és Palkovics László oktatásért felelős államtitkár.
Új eljárással a burgonyavírus ellen
A Debreceni Egyetem AKIT Nyíregyházi Kutatóintézetének Biotechnológiai Laboratóriumában olyan módszereket fejlesztettek ki, amelyekkel a vírusfertőzött burgonya-alapanyagokból nagy hatékonysággal lehet vírusmentes szaporítóanyagot előállítani.
Akár állást is kaphatnak
Két napon át 25 kiállító és 51 előadás várja az érdeklődőket a 18. Informatikai Szakmai Napokon a Debreceni Egyetem Informatikai Karán. A rendezvény csütörtöki megnyitóján az Arató Mátyás ösztöndíj idei győzteseit is kihirdették.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Ünnepi megemlékezés, kitüntetések, orvosi, jogi és műszaki konferenciák, futballegyetem, tanárképzési fórum – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított márciusban is a Díszudvar magazin.
Gyakornoki Fórum 2018
A hallgatók az aktuális gyakornoki lehetőségekkel ismerkedtek, az oktatók és a fogadó cégek pedig a képzéssel kapcsolatos fejlesztési elképzeléseiket vitatták meg a Debreceni Egyetem Böszörmény úti campusán tartott rendezvényen.
Lovasterápia a Science Caféban
A lovasterápia idegrendszeri és beszédzavarok rehabilitációjában játszott szerepéről, a lovas mozgás jótékony hatásairól, a lovasterapeuták munkájáról tart előadást Schéder Veronika nyelvész, lovasterapeuta április 4-én, szerdán 17 órától a Science Caféban.
29 már
Szumó a Kossuth Gyakorlóban
Lego robotok küzdöttek meg egymással szerdán a Debreceni Egyetem gyakorlóiskolájában. A programozott szerkezeteket gyerekek építették a robotika szakkörön.