Támogatás ifjú tudósoknak
Százhatvanhét fiatal kutató, köztük a Debreceni Egyetem 18 ifjú kiválósága részesül a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Bolyai János Kutatói Ösztöndíjában. Az elismeréseket csütörtökön adták át Budapesten, az MTA Székházában.
Középpontban a közösségi művelődés
„Közösségek a művelődés és képzés világában” címmel rendez tudományos konferenciát és szakmai találkozót Durkó Mátyás, a Felnőttnevelési és Közművelődési Tanszék alapító professzorának emlékére a Bölcsészettudományi Kar Nevelés- és Művelődéstudományi Intézete.
"Hazatérő" vietnámi öregdiákok
A Debreceni Egyetemen a hetvenes években végzett vietnami hallgatók látogattak vissza alma materükbe, hogy találkozzanak egykori oktatóikkal, diáktársaikkal. A rendezvényt egy, a magyar-vietnami kapcsolatok erősítését célzó konferencia keretében tartották.
Új módszer búzafajták értékelésére
Hatékonyabbá és gyorsabbá teszi a búzanemesítés folyamatát az az eljárás, amit a Debreceni Egyetem AKIT Nyíregyházi Kutatóintézetének munkatársai dolgoztak ki. Az új technológiával könnyebbé válik az időjárás szélsőségeinek ellenálló fajták nemesítése.
Bővülő bosnyák kapcsolatok
A University of Sarajevo hattagú küldöttsége tett látogatást szerdán a Debreceni Egyetemen. A két intézmény együttműködései több területre, például a romaoktatásra és –felzárkóztatásra, valamint hallgatói és oktatói mobilitási programokra is kiterjednek.
Adomány a villamosmérnököknek
Több mint 8 millió forint értékben 20 újraprogramozható logikai kapumátrix alapú fejlesztői kártyát kapott a DE Fizikai Intézete. A nagymennyiségű adatok gyors feldolgozására alkalmas eszközt az oktatásban és a kutatásban is hasznosítják az egyetemen.
Nemcsak a magyart tanulták magyarul
Húsz kínai fiatal vett részt a Debreceni Nyári Egyetem speciális képzésén, több tárgyat tanultak magyarul egy éven át. Mindannyian a Beijing Nemzetközi Egyetem (BISU) hallgatói, és egy hétéves programban vesznek részt.
Kulturális örökségünk mint tananyag
Hamarosan, várhatóan 2019 szeptemberétől új területtel bővül a Bölcsészettudományi Kar kínálata. Elsőként a „Kulturális örökség” szakirányú továbbképzés tananyagát mutatják be a csütörtökön kezdődött kétnapos workshop keretében a Debreceni Egyetemen.
Tudományos támogatás az MTA-tól
Harminc fiatal kutató, köztük a Debreceni Egyetem három munkatársa nyerte el a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) év elején meghirdetett Prémium posztdoktori kutatói programjának hároméves támogatását.
Bemutatkoztak a jövő kutatói
Az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) sikeres pályázatainak keretében megvalósult kutatások eredményeiről adott számot hétfőn 175 nyertes pályázó a Debreceni Egyetem konferenciáján.