Jelentős előrelépés a QS-rangsorban
A legjobb helyezést érte el 2014 óta a Debreceni Egyetem a QS rangsorában. Több mint 100 helyet javított, s ezzel a legjobb 530 felsőoktatási intézmény közé került az idei listán a DE. Továbbra is a külföldi hallgatók kategóriában a legerősebb az intézmény, globálisan a 116.
Egyetemi fejlesztések a Science Parkban
Az Innovációs Központ és a PILOT Oltóanyag Üzem a Debreceni Egyetem Science Parkjának első egyetemi létesítményei. Az épületek alapköveit kedden helyezték el Palkovics László miniszter jelenlétében, aki a DE szerepvállalásáról is beszélt a Debrecen 2030 fejlesztési program tájékoztatóján.
Stratégiai szerep a vízgazdálkodásban
Harminc év után tettek újra hazánkban záróvizsgát a mezőgazdasági vízgazdálkodási mérnökök a Debreceni Egyetemen. A 2018-ban újraindított egyedülálló mesterképzésen idén elsőként hét magyar hallgató végzett. Az agrárkar kurzusa iránt nemzetközi szinten is nagy az érdeklődés.
Tisztelgés a nyelvészprofesszor előtt
Első alkalommal jelent meg online formában a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Magyar Nyelvtudományi Tanszéke gondozásában az Officina Textologica kötet. A kiadvány a 2018-ban rendezett Petői S. János Emlékkonferencia előadásainak anyagát tartalmazza.
Kiss Lajos-díj a helynevek kutatásáért
Idén Bárth János, az Eötvös Loránd Tudományegyetem adjunktusa nyerte el a hazai személy- és helynévkutatókat kitüntető tudományos elismerést, a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Magyar Nyelvtudományi Tanszéke által gondozott Kiss Lajos-díjat.
Több ezer diplomát vettek már át
Folyamatos a nyelvvizsga hiánya miatt visszatartott diplomák kiadása a Debreceni Egyetemen. Június elejére csaknem elérte a tízezret azoknak a száma, akik már kérvényezték oklevelük átvételét, ez mintegy 90 százaléka az összes ki nem adott diplomának.
Fordítás mesterfokon
A Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karának fordító mesterszakos hallgatói a Melletted a helyem Egyesülettel együttműködve fordították angol nyelvről magyarra a koronavírus-járvány során a koraszülött ellátással kapcsolatosan felmerülő „Gyakran Ismételt Kérdéseket".
Új együttműködésekről egyeztettek
A legkorszerűbb építészeti technológiákról, valamint az egészségipar és orvostudomány területén tervezett együttműködésről tárgyalt Szilvássy Zoltán rektor csütörtökön. A megbeszélésen a koronavírus elleni vakcináról is szó volt.
Zeneértő tehetségeket keresnek
Zenekritikaíró pályázatot hirdet a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar támogatásával a Jövő Művészetéért Alapítvány. Az a cél, hogy minél több tehetséges zenekritikust találjanak, ezzel a szakterülettel ugyanis jelenleg csak kevesen foglalkoznak.
yoUDay, az egyetem napja 2020-ban is
A Tankcsapda, a Bagossy Brothers Company és a Republic közreműködésével idén is egyedülálló, a helyzethez igazodó és az aktualitásokról megemlékező közösségi élményt ígér a yoUDay. A Debreceni Egyetem különleges tanévnyitó stadionshow-ját szeptember 16-án, szerdán tartja.