08 feb
Duplán ünnepelt az OVI
Színes kutatási tevékenység, innovatív oktatási módszerek – dinamikusan fejlődik az egyetem Orvosi Vegytani Intézete, mely idén 95 éves. A keddi jubileumi tudományos ülésen a 70 éves Gergely Pált is köszöntötték.
08 feb
Futballklubok tudományos szemmel
Szokatlan szempontból közelíti meg és elemzi a labdarúgó egyesületek szervezeti kérdéseit jövő heti előadásában az egyetem tudományos sorozata, a Science Café.
Nemzetközi képzés – ösztöndíjjal
A Stipendium Hungaricum ösztöndíjjal Debrecenben tanuló diákokkal is találkozott a nigériai oktatási minisztérium delegációja, amely kedden Bartha Elek oktatási rektorhelyettessel is folytatott megbeszélést.
Fogorvosképzésben az élen
Csúcstechnológiás felszereléssel oktatják a legújabb fogászati trendeket a Debreceni Egyetemen. A Fogorvostudományi Kar versenyképes, nemzetközileg is elismert szaktudást nyújt, így a fogorvos szak az egyetem egyik legnépszerűbb képzése.
A legek egyeteme
Már csak néhány napjuk van a továbbtanulni vágyóknak, hogy beadják jelentkezésüket valamely felsőoktatási intézménybe. A Debreceni Egyetem új képzéseire és a legfontosabb tudnivalókra hívták fel a figyelmet kedden az intézményben.
Folytatódtak a diplomaosztók
Újabb négy kar több mint 850 végzőse vehette át oklevelét hétvégén a Debreceni Egyetem Díszudvarán rendezett diplomaosztó ünnepségeken.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Gazdasági évindító, felvételi újdonságok, Tudósiskola, sportfotó-kiállítás, FőnixFitt 2017 – az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított januárban is a Díszudvar magazin.
TTK: természet és technológia
Új tanárképzési szakokkal, biztos elhelyezkedést nyújtó mérnöki képzésekkel, valamint a klasszikus természettudomány teljes spektrumával várja a tudomány iránt érdeklődő fiatalokat a Természettudományi és Technológiai Kar.
03 feb
Okos választás: tanulj sportot nálunk!
Neves sportjogászok, sokoldalú, modern testnevelő tanárok, jól kereső sportközgazdászok és gyógyító rehabilitációs szakemberek – ha erre vágysz, a Debreceni Egyetem a legjobb választás.‎
02 feb
Sporttudós lesz a testnevelő tanár
Görkorcsolya, falmászás, gyógytestnevelés – akár ilyen speciális órákat is tarthatnak azok a testnevelő tanárok, akik szeptemberben kezdik az egyetemet. Radikálisan átalakul a sportszakember képzés Magyarországon.