Újabb sikerek
Négy szekciót megnyertek a Debreceni Egyetem hallgatói a Partiumi Keresztény Egyetem Tudományos Diákköri Konferenciáján, az intézmény leendő állattenyésztő mérnökei pedig elsők lettek a felsőoktatási intézmények országos gazdászversenyének hódmezővásárhelyi fordulóján.
Kulcs a genomikai kutatásokhoz
A modern genetikai felfedező alapkutatásokhoz nyújt segítséget a Debreceni Egyetem Lendület kutatócsoportjának módszertani tanulmánya, amelyet a rangos tudományos szaklapban, a Genome Researchben publikáltak.
A „Csodálatos Caporetto”
Az I. világháború olasz hadszínterének legsikeresebb hadművelete, a caporettói áttörés 100. évfordulója alkalmából rendeztek emlékkonferenciát a Debreceni Egyetemen.
Jubileumi tudományos konferencia
Harminc hallgató négy szekcióban mutatta be kutatási témáit a Debreceni Egyetem Hatvani István Szakkollégiumának tavaszi tudományos konferenciáján. A szakkollégium idén ünnepli fennállásának huszadik évfordulóját.
Ősszel indul a Generációk Egyeteme
Az országban elsőként a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara hirdeti meg azt a speciális képzési programot, amely három generációnak nyújt ismeretszerzési lehetőséget. A Generációk Egyeteme szeptemberben startol.
Közösen haladva Szent László útján
A biztonságpolitika és a vallásdiplomácia aktuális kérdéseiről és a Szent László életmű értelmezéséről tartott előadást a Debreceni Egyetem történelem és néprajz szakos hallgatóinak Mikola István, a Külgazdasági és Külügyminisztérium államtitkára.
Emancipáció régen és ma
Női sorsokat bemutató tárlat nyílt az Osztrák Kulturális Fórum jóvoltából a Debreceni Egyetem Főépületében. A kiállítás a május 3-ai „Nők a felsőoktatásban” című kerekasztal-beszélgetés kísérőrendezvénye.
Határtalan jogtudomány
Az aktuális jogi kérdéseket vitatták meg a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar és a Kijevi Jogi Egyetem közös nemzetközi konferenciáján, melyet nyolcadik alkalommal szerveztek meg közösen.
Orosz világ az egyetemen
Orosz Központot hoztak létre a Debreceni Egyetemen. A Russzkij Mir Alapítvány közreműködésével kialakított intézmény célja az orosz kultúra népszerűsítése, valamint a nyelvoktatás támogatása.
Lehet-e a háznak lelke?
Rég elfeledett építészeti technikákkal ismerkedhetnek meg az érdeklődők a Science Café soron következő előadásában, amelyen az építész felelősségének kérdése is terítékre kerül.