Tanulórégiók Magyarországon
A Debreceni Egyetem kutatóinak köszönhetően született meg a hazánkat teljesen lefedő magyar tanulási atlasz.
Bővülhetnek a kínai kapcsolatok
A jövőben kiépíthető kapcsolatokról tájékozódott a Debreceni Egyetemen tett november 4-i látogatása során a kínai Huzhou University hat fős delegációja.
Elismerés a Magyar Tudomány Ünnepén
A szerves kémia területén végzett kiemelkedő munkásságáért Bruckner Győző-díjat kapott Bokor Éva, a Debreceni Egyetem Szerves Kémiai Tanszékének adjunktusa.
Rangos agrárkutatási elismerés
A Debreceni Egyetem Víz- és Környezetgazdálkodási Intézetének tudományos segédmunkatársa, Riczu Péter nyerte el idén a Wolfgang Kessler-díjat doktori kategóriában.
Új sportszakember Debrecenben
Rióból egyenesen a Debreceni Egyetem katedrájára érkezett Tatár András, a Magyar Paralimpiai Bizottság sportigazgatója, az első hazai gyógylovas alapítvány megálmodója.
Tisza István, az egyetemalapító
Az egyetem egykori névadójának tiszteletére emelt szobor avatása előtt szimpóziumot tartottak Tisza István és a Debreceni Egyetem címmel az Aulában.
Méltó helyen a Tisza István-szobor
A Debreceni Egyetem Főépülete előtt állították fel az intézmény egykori névadójának szobrát. Így tisztelegtek az egyetemalapító emléke előtt.
Érkezik a Tisza-szobor
Minden készen áll gróf Tisza István szobrának fogadására, melyet szombaton szállítanak új helyére és hétfőn lepleznek le a Debreceni Egyetem Főépülete előtt. Az avató ünnepséget az egyetemi tévé élőben közvetíti.
Az egészségügy „motorjai"
25 éves a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán működő egészségügyi szervező képzés. A szak alapítói jubileumi ünnepségen idézték fel a negyed évszázad eredményeit az intézmény nyíregyházi campusán.
FM90: Szakmai Nap a TTK-n
Hallgatók és leendő munkáltatóik találkoztak a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar (TTK) rendezvényén – részletek az FM90 Campus Rádióban.