Nem „középiskolás” fokon
A debreceni Ady Endre Gimnázium VelőSérv csapata nyerte az Angol-Amerikai Intézet által második alkalommal szervezett középiskolai angol nyelvű vitaverseny, a DEbate döntőjét, amelyet pénteken tartottak a Debreceni Egyetemen.
Ukrán vendégek az egyetemen
Az oktatási és tudományos együttműködés bővítéséről is tárgyaltak a Debreceni Egyetemen az ukrajnai Ivano-Frankivszk régiójában működő National Medical University-ről érkező vendégek.
Befejeződtek a téli diplomaosztók
A Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának, valamint a Természettudományi és Technológiai Karának végzősei vették át okleveleiket pénteken. Ezzel véget ért a 2016/2017-es tanév téli diplomaosztóinak sorozata.
10 feb
Itt már az elsősöket is figyelik a cégek
Naprakész tudásanyag, korszerű hallgatói és kutatói laboratóriumok, intenzív ipari kapcsolatok, biztos elhelyezkedés – erre számíthatnak az Informatikai Kar leendő hallgatói.
Hangverseny régi ismerősökkel
Kamarazenei esttel folytatódott az Universitas Hangversenysorozat, ahol egy régi oktató és egy korábbi hallgató is újra a Liszt terem színpadára állt.
Ájurvéda kurzus indul
A megbetegedések mélyebb okairól, a hagyományos fitoterápiáról és a gyógyítás holisztikusabb megközelítéséről tart bevezető kurzust a Debreceni Egyetem Ájurvéda Tanszékének vendégprofesszora.
09 feb
Fiatal kutatókat díjaztak
A Debreceni Egyetem két fiatal kutatója, Szőke Melinda és Kavecsánszki Máté vette át az Akadémiai Ifjúsági Díjat a Magyar Tudományos Akadémián. Az elismerést idén tizennyolcan kapták meg.
Futballklubok tudományos szemmel
Szokatlan szempontból közelíti meg és elemzi a labdarúgó egyesületek szervezeti kérdéseit jövő heti előadásában az egyetem tudományos sorozata, a Science Café.
Jubilál a forint
A nemzeti fizetőeszköz kibocsátásának 70. évfordulója alkalmából rendez vándorkiállítást a Magyar Nemzeti Bank és a Debreceni Egyetem a Főépületben.
Példaértékű gyógyszerészképzés
A legújabb biotechnológiai úton előállított gyógyszereket is megismerhetik azok a gyógyszerész szakos hallgatók, akik szeptembertől a Debreceni Egyetemen tanulnak. A piacképes diplomával akár toxikológusként is el lehet helyezkedni.