06 feb
Folytatódtak a diplomaosztók
Újabb négy kar több mint 850 végzőse vehette át oklevelét hétvégén a Debreceni Egyetem Díszudvarán rendezett diplomaosztó ünnepségeken.
06 feb
TTK: természet és technológia
Új tanárképzési szakokkal, biztos elhelyezkedést nyújtó mérnöki képzésekkel, valamint a klasszikus természettudomány teljes spektrumával várja a tudomány iránt érdeklődő fiatalokat a Természettudományi és Technológiai Kar.
03 feb
Okos választás: tanulj sportot nálunk!
Neves sportjogászok, sokoldalú, modern testnevelő tanárok, jól kereső sportközgazdászok és gyógyító rehabilitációs szakemberek – ha erre vágysz, a Debreceni Egyetem a legjobb választás.‎
02 feb
Sporttudós lesz a testnevelő tanár
Görkorcsolya, falmászás, gyógytestnevelés – akár ilyen speciális órákat is tarthatnak azok a testnevelő tanárok, akik szeptemberben kezdik az egyetemet. Radikálisan átalakul a sportszakember képzés Magyarországon.
Bővülő nemzetközi kapcsolatok
A Debreceni Egyetemmel kialakítható kapcsolatokról is tájékozódott Magyarországi látogatása során az Academia Europaea elnöke, Sierd Cloetingh, akit tiszteleti tagjává választott a Magyar Tudományos Akadémia (MTA).
Még több lehetőség a Debreceni Egyetemen
Két új alap- és egy mesterszakkal bővült a Debreceni Egyetem képzési kínálata. A felsőoktatási felvételi tájékoztató hivatalos kiegészítésében megjelent képzésekre is február 15-ig lehet jelentkezni.
Neumanntól Steve Jobs-ig, és tovább
Virtuális valóság, big data, IoT, informatikai biztonság – ezek a témák is szóba kerültek a Tudósiskola csütörtöki előadásán, melyet a Debreceni Egyetem Informatikai Kar dékánja a tartott a Kossuth Gyakorló végzőseinek.
01 feb
Űrhajós mentorálja a hallgatókat
Farkas Bertalan a róla megjelent életrajzi könyvet dedikálta Debrecenben. Kiderült az is, hogy az első és eddig egyetlen magyar űrhajós különleges együttműködésre készül a Debreceni Egyetemmel.
01 feb
Exkluzív nyelvek a Nyári Egyetemen
Idén 11 – köztük több ritkán tanított, egzotikus – nyelvet lehet elsajátítani a Nyári Egyetem keretein belül, amely évek óta felvállalja a magyar mint idegen nyelv oktatását.
31 jan
Beregszászon indít ápoló szakot az EK
Határon túli képzési hellyel bővíti kínálatát, és nagyszabású kutatási programokat is indít a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara 2017-ben.