04 jan
A Debreceni Egyetem a sajtóban - 2016
Négyes ikrek, yoUDay, Tisza szobor, új halfaj, elektromos virágkocsi – több mint ötezerszer adott hírt tavaly a média arról, mi történik a Debreceni Egyetemen.
Esküt tettek a jövő agrárszakemberei
Csaknem kétszáz hallgató – köztük kilenc ecuadori és kilenc nagyváradi diák – vette át oklevelét szombaton, a Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar diplomaosztóján.
Gyógypedagógia képzést indít a Debreceni Egyetem
Már a decemberben kezdődő felvételi eljárásban lehet jelentkezni a Debreceni Egyetem Kelet-Magyarországon egyedülálló képzésére, mely az intézmény orvostudományi hátterére épül.
FM90: Elstartolt a Világlétra program
Nagyszabású tehetséggondozó programot indított roma hallgatók felzárkóztatására a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Kara – bővebben a Campus Rádióban.
Szakkollégiumi konferencia
Öt szekcióban 24 hallgató mutatta be kutatását pénteken a Hatvani István Szakkollégium hallgatói konferenciáján. A rendezvényen együttműködési megállapodást kötöttek a Járom Kulturális Egyesülettel.
Farewell Dinner
Ünnepi karácsonyi vacsorával búcsúztak egymástól és a Debreceni Egyetemtől az itt tanuló külföldi cserediákok, akik most is feldíszítették a hagyományos Erasmus-fenyőfát a Főépület Díszudvarán.
Elismerés a tanárképzés fejlesztéséért
Szabó József, a hazai földrajztudomány kiválósága, a Debreceni Egyetem professor emeritusa kapta idén a „A Debreceni Egyetem Tanárképzéséért Díjat”.
Európai romaatlasz készül
A Debreceni Egyetem kutatói is részt vesznek abban a nemzetközi kutatócsoportban, amely a cigányság európai helyzetét feltáró kötet létrehozását készíti elő.
Mivel játsszon egy bölcsődés?
Már a három év alatti gyerekek is digitális eszközökkel töltik szabadidejük nagy részét mozgás és szabad játékok helyett – többek között erről is szó volt a Kisgyermeknevelők lll. Szimpóziumán a Debreceni Egyetemen.
Rangos francia kitüntetés a debreceni kutatónak
A Francia Köztársaság Akadémiai Pálmarend lovagi fokozatával tüntette ki Bay Pétert, a Debreceni Egyetem Orvosi Vegytani Intézetének docensét Éric Fournier, Franciaország magyarországi nagykövete.