Határtalan jogtudomány
Az aktuális jogi kérdéseket vitatták meg a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar és a Kijevi Jogi Egyetem közös nemzetközi konferenciáján, melyet nyolcadik alkalommal szerveztek meg közösen.
Emancipáció régen és ma
Női sorsokat bemutató tárlat nyílt az Osztrák Kulturális Fórum jóvoltából a Debreceni Egyetem Főépületében. A kiállítás a május 3-ai „Nők a felsőoktatásban” című kerekasztal-beszélgetés kísérőrendezvénye.
Lehet-e a háznak lelke?
Rég elfeledett építészeti technikákkal ismerkedhetnek meg az érdeklődők a Science Café soron következő előadásában, amelyen az építész felelősségének kérdése is terítékre kerül.
Lányok Napja az egyetemen
A mérnöki és technológiai pálya előnyeit mutatták be csütörtökön a Debreceni Egyetem Informatikai, valamint a Műszaki Karain. Olyan továbbtanulási lehetőségekre hívták fel a lányok figyelmét, amelyek a köztudatban kevésbé elterjedtek a nők között.
Orosz világ az egyetemen
Orosz Központot hoztak létre a Debreceni Egyetemen. A Russzkij Mir Alapítvány közreműködésével kialakított intézmény célja az orosz kultúra népszerűsítése, valamint a nyelvoktatás támogatása.
Kezdődnek a diplomaosztók
A májusi doktoravatóval megkezdődik a Debreceni Egyetemen a nyári diplomaosztó ünnepségek sorozata. Valamennyi rendezvényt élőben lehet nyomon követni az unideb.hu portálon.
Változik a tanárképzési rendszer
Idén szeptembertől indulnak az első új típusú tanári mesterszakok a felsőoktatásban. Ezek előkészítéséről és oktatásszervezési feladatairól tartott tájékoztatót a Debreceni Egyetemen az Oktatási Hivatal elnökhelyettese.
Az informatika csodáiról lányoknak
Kutyát etethetnek és kígyót szelídíthetnek számítógéppel, valamint a virtuális térben mozoghatnak azok a lányok, akik csütörtökön ellátogatnak a Debreceni Egyetem Informatikai Karára, amely ebben az évben is csatlakozott a Lányok Napja kezdeményezéshez.
Egyetemi tag az ifjúsági akadémiában
A fiatal kutatókat tömörítő európai szervezet, a Young Academy of Europe a tagjai közé választotta Török Péter biológus-ökológust, a Debreceni Egyetem Ökológiai Tanszékének egyetemi docensét.
Bővülhetnek a kínai kapcsolatok
A Debreceni Egyetem angol nyelvű műszaki, informatikai, agrár, gazdálkodási és zeneművészeti képzései iránt érdeklődtek azok a kínai egyetemek, amelyek képviselői hétfőn tettek látogatást az intézményben.