31 jan
Beregszászon indít ápoló szakot az EK
Határon túli képzési hellyel bővíti kínálatát, és nagyszabású kutatási programokat is indít a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara 2017-ben.
Jogod van hozzá!
Nemzetközi oktatógárda, 93%-os elhelyezkedési arány, ingyenes elektronikus tananyag, szakmisztériumi ösztöndíj. Jelentkezz a legjobb vidéki jogi képzőhelyre, a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karára!
31 jan
Iránymutató cikk a gyepek világáról
A Debreceni Egyetem kutatóinak gyepi biodiverzitásról szóló kutatása volt az elmúlt öt év legtöbbet idézett cikke a nagy múltú botanikai folyóiratban, a Florában.
27 jan
Merre tart a világ?
A fizikai és kémiai változások tükrében erre a kérdésre keresi a válasz(oka)t a Science Café, a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatának következő előadása.
27 jan
BTK: szinte nincs, ami nincs!
Több mint 100 éves fennállása alatt jelentős változáson ment már keresztül a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara, amely idén megújult képzési kínálattal várja a felvételizőket.
26 jan
Új irányzat a tomográfiában
Az anyagtudománytól az egészségiparig számos területen hasznosíthatóak azok a diszkrét tomográfiai módszerek, melyek kidolgozásában a Debreceni Egyetem matematikusai is kulcsszerepet játszottak.
25 jan
Indulhat a keresztféléves képzés
Februárban 381 új hallgató kezdheti meg tanulmányait a Debreceni Egyetemen induló keresztféléves képzések keretében.
24 jan
Tudósiskola a Kossuth Gyakorlóban
A Csengő utcai gimnáziumba költözött egy napra a Debreceni Egyetem. A pályaválasztás előtt álló diákok számára tartottak kedden beiskolázási tájékoztatót az intézmény vezetői és a karok képviselői.
23 jan
Egészségügyi Kar: itt tanulnak a hétköznapok „hősei”
Nagyszerű elhelyezkedési esélyeket, európai színvonalú képzést nyújt a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara. A középiskolások a kar csütörtöki nyílt napján többek közt a mentőtiszt és a szülésznő szakokat ismerhetik meg.
23 jan
Természettudósok és mérnökök lettek
Százötvenhat végzős vette át oklevelét a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának pénteki diplomaosztóján. A végzősök nevében Senánszky Petra többszörös világbajnok uszonyosúszó mondott beszédet.