22 feb
A mikrosebészet rejtelmei
A mikrosebészet kulisszatitkaiba tekinthetnek be az érdeklődők a Debreceni Egyetem tudományos sorozatának következő előadásán.
22 feb
Csúcstechnika az öregedéskutatásban
A legmodernebb nanostring technológiával felszerelt laborban keresik a „fiatalság titkát” az ország egyetlen Gerontológia Tanszékén. A Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán az öregedés folyamatait kutatják, és forradalmi eredményekre számítanak.
20 feb
Welcome Week
Orientációs hetet szervezett a tavaszi szemeszterre érkező cserehallgatóinak a Debreceni Egyetem. A programok célja, hogy megmutassák az újonnan érkezőknek, milyen debreceni diáknak lenni.
16 feb
InterTalent UNIDEB
Nyolc szekcióban 3 intézmény 70 hallgatója tart előadást a Debreceni Egyetem InterTalent UNIDEB tehetséggondozó konferenciáján, melyhez ebben az évben egy 1956-os előadás-sorozattal csatlakozik a Praetor Szakkollégium.
15 feb
A szegélyek szerepe az ökológiában
A Brit Ökológiai Társaság lapjában, az Ecology and Evolution-ben publikálták eredményeiket a Debreceni Egyetem kutatói a szegélyek és az átmeneti zónák jelentőségéről és ökológiai szerepéről.
14 feb
Ajándék műszerek az orvosképzéshez
Világszínvonalú orvosi eszközökkel segíti a Debreceni Egyetem elsőéves orvos- és fogorvostan-hallgatóinak képzését a Medicor Kéziműszer Zrt. Idén 646 gyakorlókészletet kaptak a diákok.
14 feb
Indul a félév
A február 20-ig tartó regisztrációs héttel csaknem 28 ezer diák számára kezdődik meg a 2016/2017-es tanév II. szemesztere a Debreceni Egyetemen.
13 feb
A jubiláló forint az egyetemen
„Piroshasú, zöldhasú, bélás” – a 70 éves forint történetéből nyílt tárlat a Debreceni Egyetemen az intézmény és a Magyar Nemzeti Bank közös szervezésében. A felek a további együttműködésről is beszéltek a kiállítás megnyitóján.
Befejeződtek a téli diplomaosztók
A Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának, valamint a Természettudományi és Technológiai Karának végzősei vették át okleveleiket pénteken. Ezzel véget ért a 2016/2017-es tanév téli diplomaosztóinak sorozata.
Nem „középiskolás” fokon
A debreceni Ady Endre Gimnázium VelőSérv csapata nyerte az Angol-Amerikai Intézet által második alkalommal szervezett középiskolai angol nyelvű vitaverseny, a DEbate döntőjét, amelyet pénteken tartottak a Debreceni Egyetemen.