28 már
Erősödő izraeli kapcsolat
Magyarországi útja során a Debreceni Egyetemre is ellátogatott, és elsősorban az angol nyelvű orvosi képzéssel ismerkedett az izraeli Bar-Ilan University delegációja.
28 már
A magyar mint idegen nyelv
Hatvan, a magyart mint idegen nyelvet oktató szakember tanácskozott március 25-én a Debreceni Nyári Egyetemen, amely ebben az évben magára vállalta „A magyar mint idegen nyelv napja” elnevezésű rendezvény szervezését.
27 már
Debreceni „Felfedezett”
A Nemzeti Tehetségsegítő Tanács „Felfedezettjeink” különdíját vehette át a hétvégén Budapesten rendezett ünnepségen Katona Tamás, a Debreceni Egyetem informatikus doktorandusz hallgatója.
27 már
Külföldi diákok vendégségben
A Debreceni Egyetem képzési kínálatával, valamint az intézményben elérhető szolgáltatásokkal ismerkedtek pénteken a városban tanuló külföldi diákok, akik az American Field Service (AFS) szervezésében egy évig járnak debreceni gimnáziumokba.
24 már
A tudás szerepe az állattenyésztésben
A népesség gyarapodása miatt növekedő élelmiszerigényről és a biotechnológia forradalmi szerepéről is beszélt Jávor András rektorhelyettes a Debreceni Egyetem Kossuth Gyakorlójának tehetséggondozó programsorozatában.
23 már
Fiatal irodalmárok fóruma
Önfejlesztő irodalomról, háború által megváltozott személyiségekről, illetve a bántalmazás és a rabszolgatartás kapcsolatáról tartottak előadást a Debreceni Egyetem PhD-hallgatói a szerdai tanácskozáson.
21 már
A "gyümölcsösök professzora" 70 éves
Tudományos tanácskozáson köszöntötték a Debreceni Egyetem Kertészettudományi Intézetének professor emeritusát, Gonda Istvánt. A szakmai körökben a „koronaformák művészeként” emlegetett professzor 70. születésnapját ünnepli.
17 már
Képregények a közelmúltról
A kortárs képregények világába kalauzolja az érdeklődőket következő előadásával a Science Café, a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata.
16 már
Jog amerikai módra
A South Texas College of Law egyetem professzora, Stacey L. Barnes a nemzetközi gazdasági jog aktuális kérdéseiről tart előadást két héten át a Debreceni Egyetem joghallgatóinak.
16 már
Szoborral és új szakkal gazdagodtak
A Debreceni Egyetem az országban elsőként indít szociálpedagógia mesterszakot - jelentették be a Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karon tartott Arany János szoboravatón. A leendő gyógypedagógusokat szeptembertől fogadják, az új mesterszakra októbertől lehet jelentkezni keresztféléves eljárásban.