Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Új projektek, ünnepi megemlékezés, jubileumi évfordulók, haltani konferencia, Natural Expo, TörDElő – márciusban is ott voltak az egyetem legfontosabb eseményein a Díszudvar magazin kamerái.
Felsőoktatás: kiút a stagnálásból
A felsőoktatási intézmények jelentik az egyik legfontosabb kitörési pontot a közepes méretű alföldi településeknek. A Debreceni Egyetem kutatói Mezőtúr lehetőségeit vizsgálták. Az eredményeket tartalmazó könyvet kedden mutatták be a DAB Székházban.
Szenzációs újdonság a sejtkutatásban
Áttörést értek el az élő sejtek megfigyelésében a Debreceni Egyetem kutatói. A tudósok egy olyan egyedülálló videómikroszkópos rendszert építettek, melynek használata új távlatokat nyit a rákkutatásban és a farmakológiában is.
Nemzetközi vacsoracsata
Huszonegy ország nemzeti fogásai kerültek terítékre az International Dinner-ön. Többek között azeri, mexikói és indiai ízeket, valamint magyar fogásokat kóstolhattak meg a hazai és külföldi hallgatók a gasztronómiai esten
Fókuszban az IT-biztonság
Az informatikai rendszereket érintő incidensekről és a számítógépes bűncselekmények jogi vonatkozásairól is szó lesz a 16. Informatikai Szakmai Napokon, ahol az informatika aktuális kérdéseiről hallhatnak előadásokat a hallgatók.
Újabb nanchangi kapcsolat
Az oktatói, hallgatói mobilitásról és az angol nyelvű doktori programokban való részvételről is tájékozódott az a kínai egyetemi delegáció, amely a napokban tett látogatást a Debreceni Egyetemen.
Ünnepi készülődés
Berzselt tojás, pompon csibe, krepp rózsa - közös ajándékkészítéssel hangolódnak a húsvéti ünnepekre a Debreceni Egyetem néprajz szakos hallgatói.
31 már
Idén is dobogós helyen!
A második legnépszerűbb felsőoktatási intézmény a Debreceni Egyetem, 15 223-an jelölték meg. A jelentkezési adatok kapcsán Bartha Elek oktatási rektorhelyettes az intézmény felsőoktatási piacon való szereplését, valamint az intézmények versenyében az egyenlő esélyeket emelte ki.
31 már
Veseátültetés holland mintára
Hollandia legnevesebb donorsebészétől szerezhettek új ismereteket az agyhalott donorokból történő sebészi szerveltávolításról a transzplantációban érintett hazai szakemberek a Debreceni Egyetemen.
30 már
U-Multirank: javuló teljesítmény
Két fókuszterületen is sikeresen szerepel a Debreceni Egyetem a U-Multirank rangsorán. A szervezet 99 országból csaknem 1500 felsőoktatási intézményt, köztük 11 magyar egyetemet értékelt.