Adventi hangulatban
A Debreceni Egyetemen is egyre több jel mutatja: megkezdődött az ünnepi várakozás időszaka. Díszítik a hatalmas fenyőt a Díszudvaron, a Nevelés- és Művelődéstudományi Intézet hallgatói könyvekből emeltek „karácsonyfát”, a Néprajzi Tanszék pedig a Hagyományok Hetével kezdte az ünneplést.
Doktoravató ünnepség
Doktor- és díszdoktoravató ünnepséget tartott szombaton a Debreceni Egyetem. Az eseményen 75 doktorjelölt vehette át oklevelét, emellett díszdoktori, habilitált doktori, professor emeritus címeket és egyetemi kitüntetéseket is átadtak.
Egyetemi szereplés a rangsorokban
Több területen javított a felsőoktatási rangsorokban elfoglalt helyezésén a Debreceni Egyetem. Az intézmény a hazai egyetemek mellett nemzetközi viszonylatban is javuló teljesítményt mutat, amely tudatos stratégia eredménye.
Kémia az orvosi képalkotásban
Az MRI-kontrasztanyagok kémiájáról és a jövőbe mutató molekuláris képalkotásról tartott előadást Jakab Tóth Éva vegyész, a CNRS Centre de Biophysique Moleculaire kutatóintézet tudományos igazgatója pénteken a Természettudományi és Technológiai Karon.
Család a tudományban
A Debreceni Egyetemen csütörtökön adták át a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (KINCS) Neveléstudományi Kutatóközpontját. Az esemény alkalmából konferenciát is rendeztek, amelyen a családhoz kapcsolódó tudományos kutatásokat, eredményeket ismertették.
Doktorrá fogadom!
Hétvégén rendezi a Debreceni Egyetem hagyományos doktor- és díszdoktoravató ünnepségét, amelyen 75 jelölt veheti át a doktori fokozatot elismerő oklevelet. Az eseményen adják át az egyetem tudományos kitüntetéseit, a texasi egyetem kémikus professzorát pedig díszdoktorai sorába fogadja az intézmény.
Emlékezés Görömbei Andrásra
Munkatársai, barátai, tisztelői, egykori tanítványai idézték fel az irodalomtudós emlékét pénteken, a Debreceni Egyetem Főépületében rendezett megemlékezésen. Az eseményen mutatták be Papp Endre: Görömbei András című monográfia kötetét.
Igazságok, tévhitek a génterápiában
„A génterápiákról gólyáknak – avagy mit érdemes tudni a világ legdrágább gyógyszereiről” címmel Szöőr Árpád, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar Biofizikai és Sejtbiológiai Intézet tanársegédje tart előadást a Science Caféban.
Debreceni vezetők a doktorképzés élén
Csernoch Lászlót, a Debreceni Egyetem tudományos rektorhelyettesét választotta a grémium elnökévé az Országos Doktori Tanács (ODT) november 22-i ülésén. Januártól a Doktoranduszok Országos Szövetségének is Debrecenhez kötődő elnöke lesz Molnár Dániel személyében.
Ünnepi ülés a matematikusoknál
A Debreceni Egyetem nemzetközileg is elismert matematikusára, Varga Ottóra, valamint Széchenyi Istvánra és Eötvös Lórándra emlékeztek a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából a Matematikai Intézet és a DAB Matematikai Munkabizottságának közös rendezvényén, csütörtökön a DAB Székházban.