Magyar Tudomány Ünnepe 2021
„Tudomány: iránytű az élhető jövőhöz” a mottója az idei Magyar Tudomány Ünnepének, amelynek programjaihoz ebben az évben is csatlakozik a Debreceni Egyetem, ahol a tudományos konferenciákat, előadásokat követően most is a doktor- és díszdoktoravató ünnepséggel zárul a programsorozat.
Teltház az egyetemi állásbörzén
Csaknem 60 kiállító, kis- közepes és nagy cégek több száz állásajánlattal várták a munkát keresőket a Debreceni Egyetem Őszi Állásbörzéjén, mely az egyik legnagyobb ilyen típusú rendezvény az országban. Érdeklődőkből sem volt hiány, sokezren keresték fel a standokat.
Konferencia a jövő kutatásairól
Az Európai Unió következő hétéves gazdasági ciklusában tervezett kutatásaikat, együttműködési lehetőségeiket mutathatják be a Debreceni Egyetem partnerei október 27-29 között az alkalmazott tudományok egyetemi hálózatának 2021-es vándorkonferenciáján.
Összeült a stratégiai testület
A Debreceni Egyetemet fenntartó alapítvány kuratóriumi elnökének munkáját segítő Stratégiai Tanácsadó Testület az Innovációs és Technológiai Minisztériumban tartotta soron következő ülését.
Zsidó kultúra és a Debreceni Egyetem
A Debreceni Egyetem aktívan segíti a közelmúltban létrehozott Debreceni Zsidó Tudományos és Kulturális Kutatóintézet tevékenységét – hangsúlyozta Bartha Elek, a DE oktatási rektorhelyettese a szervezet partnerségi találkozóján.
Sikeres együttműködés
A leggyakoribb hasmenést okozó kórokozók elleni vakcinafejlesztésben vett részt a Debreceni Egyetem. Az intézmény egy magyar szakemberek által alapított biotechnológiai cég megbízásából egészséges önkénteseken végezte el a klinikai vizsgálatokat.
Jubileum az Orvosi Vegytani Intézetben
Alapításának 100. évfordulója alkalmából ünnepi ülést tartott hétfőn a Debreceni Egyetem ÁOK Orvosi Vegytani Intézete (OVI). A rendezvényen jelenlegi és egykori munkatársak, valamint az intézmény együttműködő partnerei idézték fel az elmúlt évtizedek legfontosabb történéseit.
Őszi MUSTra az egyetemen
Az egykori Egyetemi Színjátszó Fesztivál hagyományait folytatva első alkalommal szervezett „MUST” címmel Ifjúsági és Egyetemi Összművészeti Találkozót október 11-23. között a Debreceni Egyetemi Színház együttműködve a Csokonai Színházzal.
Könyvbemutató a migrációról
A Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar (BTK) Nemzetközi Migrációkutatási Központ munkatársainak szerkesztésében jelent meg a „Migráció tegnap és ma” című kötet, amelynek bemutatóját pénteken tartották a Főépületben, a BTK Történelmi Intézetének Könyvtárában.
Díjazott egyetemi szakemberek
A Debreceni Egyetem több oktatója, kutatója is kitüntetést vehetett át az október 23-ai nemzeti ünnep alkalmából. A miniszteri-, illetve az önkormányzati díjakkal a kiemelkedő szakmai tevékenységet ismerték el.