Sikeres sportolóit díjazta a DE
A sportban kimagasló eredményeket elérő, kiemelkedő teljesítményt nyújtó egyetemi hallgatókat ismerte el a Kiváló sportoló címmel a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete. Az ünnepélyes díjátadón huszonhét tehetséges fiatal vehette át az elismerést.
Európai Egyetemi Játékok a DE-n
Tíz sportág és több ezer versenyző érkezik három év múlva a Debreceni Egyetemre, az Európai Egyetemi Játékokra. Az operatív szervező bizottság ülését követő tájékoztatón elhangzott: még soha nem rendeztek Magyarországon ilyen nagyszabású sporteseményt.
Sikeres anyagtudományi kutatások
Több mint 90 tudományos publikáció született, és az infrastrukturális fejlesztéseknek köszönhetően nemzetközi színvonalú regionális anyagtudományi műhely jött létre a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán a most záruló, mintegy 1,2 milliárd forintos projekt keretében.
ZK-s siker a kanadai ütős versenyen
Online nemzetközi ütőhangszeres megmérettetésen ért el kiemelkedő eredményt a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának végzős hallgatója. Tóth Levente az ottawai 21st Century Talents Percussion Competition elnevezésű versenyen végzett az első helyen.
Töretlen nemzetközi népszerűség
Elérheti a 7500-at is a Debreceni Egyetem külföldi hallgatóinak létszáma a 2021/2022-es tanévben. Az előző évhez képest nagyjából 10 százalékos növekedésben szerepet játszott az intézmény rendkívüli népszerűsége a Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogramra jelentkezők körében.
Folytatódik a Szenior Egyetem
Ősszel visszatér az intézmény falai közé a Debreceni Egyetem élethosszig tartó tanulást támogató képzési programja. A 2021/2022. tanév októberében kezdődő őszi sorozatában hat előadás szerepel. Az események védettségi igazolvánnyal látogathatók.
Díjnyertes jogi gondolatok
Véget ért a 35. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Állam- és Jogtudományi Szekciójának rendhagyó, „OTDK Plusz” konferenciája a Debreceni Egyetemen. A DE Állam- és Jogtudományi Kara által szervezett kétnapos rendezvényen a tavaszi OTDK legjobbjai szerepeltek.
Esküt tettek az elsőévesek
Az állam nem engedte el az egyetemek kezét, minden korábbinál több forrást biztosít – hangsúlyozta Palkovics László innovációs és technológiai miniszter a Debreceni Egyetem tanévnyitó ünnepségén a Nagyerdei Stadionban. Az intézményben mintegy tízezer elsőéves kezdi meg felsőoktatási tanulmányait.
Stadionshow-val kezdődik a tanév
Idén is egyedülálló és exkluzív tanévnyitó show-val indítja a tanévet a Debreceni Egyetem. A változatos és feledhetetlen élményeket kínáló yoUDay-t szeptember 15-én tartják a Nagyerdei Stadionban. Jegyek már kaphatók.
Üzleti képzés a Debreceni Egyetemen
A Debreceni Bölcsészettudományi Kara a Debrecen BSC Kerekasztallal közösen ebben a tanévben is meghirdeti üzleti karrieralapozó kurzusait. A képzések ebben a félévben magyar, angol és holland nyelven, a tavaszi félévben francia és német nyelven is elérhetőek lesznek.