17 feb
„Oktatás – Informatika – Pedagógia”
A digitális pedagógia tudományban és oktatásban betöltött szerepe állt a Debreceni Egyetem Nevelés- és Művelődéstudományi Intézete és az MTA DAB Neveléstudományi Munkabizottsága közös szakmai konferenciájának középpontjában, amelyet pénteken rendeztek a DAB Székházban.
14 feb
Érettségifelkészítők a TTK-n
Biológiából, fizikából, földrajzból, kémiából és matematikából szervez az emelt szintű érettségire felkészítő képzéseket a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara. A foglalkozások ingyenesen látogatható.
Robotika az óvodapedagógiában
A robotika és a robotprogramozás oktatását, illetve óvodapedagógiai célú felhasználásának fejlesztését támogatja az National Instruments csütörtökön átadott két Lego robotika eszközkészlete, amelyet a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Kara kapott.
13 feb
Látogatási tilalom a klinikákon is
Részleges látogatási tilalmat rendeltek el péntektől a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában az influenzajárvány miatt, a betegek védelme érdekében. A Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban továbbra is érvényben van a korlátozás.
Nagyköveti látogatás az egyetemen
Az oktatás és gazdaság területéhez kapcsolódó együttműködési lehetőségekről egyeztetett Izrael magyarországi nagykövete, Yacov Hadas-Handelsman bemutatkozó látogatásán. A diplomatát Bartha Elek oktatási rektorhelyettes fogadta.
11 feb
Hála és kegyelet
Közös emlékülést tartott a gályarab-szabadítás emléknapján, február 11-én a Debreceni Református Hittudományi Egyetem Egyháztörténeti Tanszéke, a Debreceni Egyetem Néderlandisztika Tanszéke és a Magyar Emlékezethelyek Kutatócsoport.
07 feb
Bölcsésznek lenni a legjobb!
Új és megújuló képzésekkel, tehetséggondozási programmal, külföldi nyelvtanulási lehetőségekkel és pezsgő hallgatói élettel várja a következő tanévben a leendő elsőéveseket a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara (BTK).
07 feb
Korszerű tudással a családokért
A szülésznő és védőnő szakirányú képzés tapasztalatait, gyakorlati és pályaorientációs lehetőségeit vitatták meg a szakemberek a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán, Nyíregyházán. A rendezvényen a magas szintű gyakorlati oktatás fontosságára is felhívták a figyelmet.
06 feb
Felvételi 2020: újdonságok a DE-n
A Debreceni Egyetem oktatási kínálatáról, az idei újdonságokról, az egyre népszerűbb műszaki szakokról, az általános felvételi eljárás kiegészítéséről és a leendő hallgatóknak fontos határidőkről tartott tájékoztatót az intézmény vezetése.
06 feb
Téged is vár a BTK!
A középiskolások a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar (BTK) képzéseivel, az alapszakos hallgatók pedig a mesterképzésekkel ismerkedhettek csütörtökön a kari nyílt napon a Főépület tantermeiben.