09 már
Megmérettetés – angol nyelven
A Debreceni Egyetem Idegennyelvi Központja és a Helen Doron Nyelviskola első alkalommal szervezett angol nyelvi versenyt általános iskolák 7. és 8. osztályos tanulói számára. A megmérettetés döntőjét március 6-án tartották a DExam-ban.
09 már
John Malkovich a Debreceni Egyetemen
A főépület díszudvarát is megcsodálta a világhírű amerikai színész John Malkovich hétfőn. A kétszeres Oscar-díj jelölt művészt Szilvássy Zoltán rektor és Bács Zoltán, az intézmény kancellárja fogadta.
MÜZLI: folytatódnak a kurzusok
A Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet képzései keretében hazánk legnagyobb vállalatainak szakembereitől tanulhatnak a tavaszi félévben is a Debreceni Egyetem hallgatói. Az első órát Ascsillán Endre, a GE Magyarország alelnöke tartotta.
06 már
Miért kell védenünk a magyar földet?
Komoly vita zajlik hazánk, illetve az Európai Unió között arról, hogy Magyarországon vásárolhassanak-e földet azok, akik nem itt élnek, gazdálkodnak és csak befektetésként tekintenek a termőföldre. Erről beszélt a Debreceni Egyetemen az Agrárminisztérium közigazgatási államtitkára.
Határon túli elismerés
Papp Klára a szlovákiai Eperjesi Egyetem díszdoktora lett. Az intézmény tudományos tanácsa február 25-ei ünnepi ülésén avatta díszdoktorai sorába a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Történelmi Intézetének professzorát.
05 már
Koronavírus: a Debreceni Egyetem intézkedései
Megalakult a DE Járványügyi Munkacsoport az új koronavírus-fertőzés elleni hatékony védekezés érdekében. A kockázatosnak ítélt területekre a dolgozók hivatalos utazásait felfüggesztették, az érintett területekről 3 héten belül visszaérkezett, valamint beteg hallgatóktól azt kérik,maradjanak otthon.
04 már
Előrelépés a QS tematikus rangsorában
Ötven helyett javítva, a 401-450. helyen végzett a Debreceni Egyetem a neves londoni székhelyű rangsorkészítő legfrissebb élettudományi és orvostudományi tematikus listáján. Az agrártudomány területén az intézmény a világ 200 legjobbja között van.
04 már
Ösztöndíjjal a nagyvilágban
A külföldi ösztöndíjlehetőségekről tájékozódhatnak a hallgatók és oktatók a héten a Debreceni Egyetemen campusain. A Mobilitási Információs Napok keretében délelőttönként Erasmus+ reggelivel várják a hallgatókat, míg nap közben és az esti órákban tájékoztató előadásokat tartanak a karokon.
03 már
Egyetemi tudás a haditechnikában
Multidiszciplinaritás a Magyar Honvédség Szolgálatában címmel hangzott el előadás a Debreceni Egyetem szerepvállalásáról a „Száz éves a hazai haditechnikai kutatás-fejlesztés” című konferencián hétfőn a fővárosi HM Hadtörténeti Intézet és Múzeum Márványtermében.
02 már
Folytatódik a Science Café
Intim, elsősorban hölgyeket érintő témával foglalkozik következő, szerdai rendezvényén a Debreceni Egyetem tudományos sorozata, a Science Café, amelyben „Legyél a saját nőgyógyászod!” címmel Márkus Bernadett, a Biokémiai és Molekuláris Biológiai Intézet tudományos segédmunkatársa tart előadást.