Üdvözlet Finnországból
Évezredes „rokonság” hagyományait idézi fel az a három napos konferencia, amely nyílt nappal, könyvkiállítással kezdődött szerdán a Debreceni Egyetemen Finnország függetlenségének 100. évfordulója alkalmából.
Hogyan éljünk tovább egészségesen?
A hirtelen stressz szervezetre gyakorolt hatását, valamint a sportolás életminőséget javító szerepét kutatják a Debreceni Egyetem és a Szegedi Tudományegyetem szakemberei egy most indult közös projekt keretében.
Nyitottan, hozzáférhetően
A tudományos eredmények nyílt hozzáférhetőségének fontossága volt a témája a Hungarian National Workshop on Open Science tanácskozásnak, melyet november 7-én rendezett a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtára (DEENK).
Új fegyverek a daganatterápiában
A klinikai onkológia, a daganatos betegségek kezelésének forradalmian új lehetőségeiről hallhatnak előadást mindazok, akik ellátogatnak a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata, a Science Café soron következő előadására.
Újabb kínai partner
Az egyik legrangosabb kínai egyetemmel kötött együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem. Az ázsiai delegáció tagjai a november 2-ai találkozón az oktatói, hallgató mobilitásról és közös kutatási projektek kidolgozásáról egyeztettek.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Újabb stratégiai megállapodás, Szenior Egyetem, Külügyi Börze, tésztahíd építő verseny – az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított októberben is a Díszudvar magazin.
Történetek a bőröndből
Tudás, élmény, munka - a Berettyó Kulturális Központ Bihari Múzeum mintaprojektjébe kapcsolódhatnak be a Debreceni Egyetem közösségszervezés és andragógia alapszakos hallgatói és oktatóik.
Nyitottan a nagyvilágra
Nyelvtanfolyamok, filmklub, baráti találkozók, módszertani rendezvények, könyvbemutatók – csak néhány kiragadott példa abból a rengeteg programból, amelyeket az Orosz Központban szervez a Debreceni Egyetem.
Vastaps és teltház a színházi találkozón
Valamennyi előadást teltházas közönség előtt játszották az egyetemista színjátszók, akik 5. alkalommal látogattak el október 20-22. között a Debreceni Egyetemi Színházi Találkozóra.
Magyar Tudomány Ünnepe 2017
„Emberközpontú tudomány” – ez az idei mottója a Magyar Tudomány Ünnepe országos és határon túli programsorozatának, melyhez ebben az évben is rendezvények sorával csatlakozik a Debreceni Egyetem.