24 júl
Élvonalban a Debreceni Egyetem
Az általános felvételi eljárást követően összesen 6127 elsőéves kezdi meg felsőoktatási tanulmányait szeptembertől a Debreceni Egyetem magyar nyelvű képzésein. Az ebben a naptári évben felvételt nyert hallgatók száma a pótfelvételivel és a határon túli felvételivel együtt több mint 9 ezer lehet.
24 júl
Stadionos évzáró két percben
A diplomaosztók legemlékezetesebb pillanatait örökítette meg a Debreceni Egyetem Multimédia és E-learning Technikai Központja. A rendhagyó tanévzárók eseményeit rövid klipbe sűrítették.
20 júl
Áttörés a fragmentáció kutatásában
A Debreceni Egyetem fizikusának közreműködésével bizonyították Platón ókori tudós több évezredes feltevését. Kun Ferenc és kutatótársai igazolták, hogy valamennyi törési, repedési folyamat kocka alakú testet hoz létre. A publikáció az amerikai tudományos akadémia lapjában, a PNAS-ben jelent meg.
17 júl
Nemzetközi elismerés
A Chemistry Europe Fellow címet adományozta az Európai Kémiai Társaságok Szövetsége Joó Ferenc akadémikusnak, a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar Fizikai Kémiai Tanszék professzor emeritusának. A díjat a Magyar Kémikusok Egyesületének elnöke adta át pénteken.
17 júl
Kancellári interjú a Campus Rádióban
A műszaki képzésfejlesztéshez kapcsolódó beruházásokról és a Debrecen 2030 programban szereplő egyetemi fejlesztésekről is beszámolt Bács Zoltán kancellár az FM90 Campus Rádió Egyetem tér című műsorban. Szó volt a járványhelyzet oktatásra és egyetemi életre gyakorolt hatásáról is.
15 júl
Virtuális konferencia a BTK-n
Az orosz író, novellista Csehov születésének 160. évfordulója alkalmából rendez online nemzetközi konferenciát július 15-17. között nyolc ország részvételével a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karának Szlavisztikai Intézete.
08 júl
A debreceniség mintázatai
A kora újkortól napjainkig vizsgálja több tudományterület megközelítésében a cívisvároshoz kötődést „A debreceniség mintázatai” című tanulmánykötet. A Debreceni Egyetem kutatócsoportjának munkájához kapcsolódó könyv bemutatóját kedden tartották a Déri Múzeumban.
08 júl
Áttörés nanorészecskék előállításában
Egyedülálló eljárással állítottak elő hordozó nélküli mezopórusos arany nanorészecskéket a Debreceni Egyetem kutatói. A különleges eljárásról szóló kutatást az anyagtudomány rangos lapja, a Nanomaterials címlapján jelentette meg.
06 júl
Öt éve a sportos és egészséges egyetemért
A Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézetének létrehozásával sikertörténet kezdődött 2015-ben. A testkultúrával, az egészséges életmóddal, sportinnovációval, a rendszeres testedzéssel és az ezek hátterében álló folyamatok vizsgálatával kapcsolatban is magasabb szintre lépett a DE.
04 júl
Rendhagyó diplomaosztó
A Nagyerdei Stadionban kaptak diplomát a Debreceni Egyetem hallgatói. Több ezer ember előtt, a sportlétesítmény küzdőterén ünnepelték az egyetemi tanulmányok lezárását a hallgatók Debrecenben. Az intézmény, és a hazai felsőoktatás történetében is egyedülálló volt a stadionban rendezett tanévzáró.