DExpo – minDEn, ami egyetem!
Több ezer középiskolás szerzett már személyes tapasztalatot a Debreceni Egyetem szerdán kezdődött kétnapos beiskolázási rendezvényén, a DExpón, amelyre az intézmény iránt érdeklődő, leendő egyetemistákat várják a szervezők.
A növényvilág vándorai
Milyen szerepe van az embereknek a növényi magvak terjedésében? Erre a kérdésre is választ kaphatnak az érdeklődők a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztős sorozata, a Science Café soron következő előadásán.
Élményt nyújtó oktatás
A közoktatás fejlesztését támogató MTA Tantárgy-pedagógiai Kutatási Program természettudományi-matematikai-informatikai oktatás munkacsoport beszámoló konferenciájának ad otthont november 16. és 17. között a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara.
Tisztelgés a holtak előtt
Domborműveket avattak az Általános Orvostudományi Karon azok emlékére, akik az orvosképzés számára ajánlották fel holttestüket. Az ünnepséget az idén 100 éves debreceni orvosképzés centenáriumi rendezvénysorozatának részeként tartották.
Biztonságos reaktortervezés
Az atomerőművek tervezése során felhasznált biztonsági megközelítések technológiai és műszaki jellemzőit mutatta be az Obnyinszki Atomenergetikai Intézet egyetemi docense a Debreceni Egyetemen tartott előadásában.
Irány a nagyvilág!
Idén a Debreceni Egyetem ad otthont november 14-16. között az Országos Nemzetközi Koordinátori Találkozónak, ahol a hallgatói, oktatói mobilitás aktuális kérdéseit vitatják meg a felsőoktatási intézmények nemzetközi ügyekkel foglalkozó munkatársai.
Tehetségek fóruma
A Debreceni Egyetem fiataljai is bemutatkoztak kedden a TALENTn Tehetségfórum előadásán. A program egy országos sorozat eseménye volt, amelynek a Főépület Aulája adott otthont.
Német nyelv napja az egyetemen
„Debrecenben az ideális második idegen nyelv” mottóval az egyetemi német nyelvtanulásról, a nyelvvizsgákról és a külföldi ösztöndíjakról kaphatnak tájékoztatást az érdeklődők csütörtökön, a német nyelv napján.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Fintelligence Lab-átadás, Sportgazdasági, -menedzsment és Teniszközpont-alapkőletétel, új együttműködések, szakmai konferenciák, jubileumok, nagyköveti látogatás – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított októberben is a Díszudvar magazin.
A tudomány mindenkié?
A tudományos eredmények nyílt hozzáférésének kérdései állnak a Debreceni Egyetem Egyetemi és Nemzeti Könyvtár (DEENK) hétfőn kezdődött kétnapos programjának középpontjában.