TTK: népszerűek a duális szakok
Egyre többen jelentkeznek, egyre magasabb pontszámmal, és egyre több jelentkezőnek van nyelvvizsgája – rendkívül közkedveltek a Természettudományi és Technológiai Kar duális képzései. Az intézmény és a cégek vezetői, valamint a hallgatók tanévindító rendezvényen találkoztak.
Kutatók Éjszakája 2018
Három városban, 15 helyszínen, csaknem 120 különleges programmal várja az érdeklődőket szeptember 28-án, a Kutatók Éjszakáján a Debreceni Egyetem. Az intézmény már 12. alkalommal csatlakozik a programsorozathoz.
Jogi kutatás a köz szolgálatában
A hatékony kormányzás, illetve az állami erőforrások elosztásának tudományos elméleti és gyakorlati kérdéseit vitatták meg a szakemberek csütörtökön a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán rendezett konferencián.
Hunyadi Mátyás és kora
A 2018-as Mátyás király-emlékév programjaihoz kapcsolódva rendez kétnapos tudományos konferenciát a legendás reneszánsz uralkodóról szeptember 20-21-én az MTA-DE Lendület Kutatócsoportja.
Határtalan nyelvi kapcsolat
Négy napos konferenciát tart a Debreceni Egyetem a határon túli, magyar nyelven oktató intézmények számára szeptember 17-20. között. Az eseményen a magyarországi oktatási rendszer bemutatása mellett napirenden lesznek a tanárképzés és a tanártovábbképzés kérdései is.
Nemzeti köszöntő
Tradicionális magyar ételekkel, italokkal és néptánccal köszöntötték az őszi félévre érkezett külföldi hallgatókat pénteken a Debreceni Egyetemen.
Túlélik a magok a mosógépet?
Meglepő eredményre bukkantak a Debreceni Egyetem ökológusai, akik az emberi viselkedésnek a növényvilág elterjedésére gyakorolt hatását vizsgálták. Az újszerű kutatás a Német-Osztrák -Svájci Ökológiai Társaság konferenciáján is sikert aratott.
Kínai diákok a Nyári Egyetemen
Harmincnyolc kínai diák – valamennyien a Pekingi Nemzetközi Tanulmányok Egyetemének hallgatója – kezdte el egyéves magyar nyelvi tanulmányait a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karán.
A világ élvonalától tanultak az oktatók
A Debreceni Egyetem több mint 50 oktatója vett részt az egyik legnevesebb nemzetközi felsőoktatási rangsorokat készítő szervezet, a Times Higher Education kiemelt partnerének oktatás-módszertani képzésén. Az oktatók oklevelüket pénteken vették át.
Új tanév, új hallgatók, újdonságok
Csaknem 30 ezer hallgató, 10 ezer egyetemi dolgozó, összességében mintegy 40 ezer egyetemi polgár számára kezdődött meg a tanév a Debreceni Egyetemen.