Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Új műszaki laboratórium, DEMEK-jubileum, Szent László konferencia, doktoravató, Food Day, Sárgulás– az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított májusban is a Díszudvar magazin.
Konferencia a fiatalok problémáiról
Az ifjúságot érintő kihívások, nehézségek és jó gyakorlatok volt a központi témája az I. Nyíregyházi Ifjúságkonferenciának, melyet a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán tartottak május 31-én.
Elit körben a Debreceni Egyetem
A világ legnagyobb gyógyszerfejlesztési vizsgálatait koordináló vállalat kiemelt partnere lett a Debreceni Egyetem. A kedden aláírt, négy évre szóló szerződéssel az intézmény a QuintilesIMS legfontosabb vizsgálóhelyeinek egyikévé vált.
Megújuló képzések a TTK-n
Korszerűsített tantervek alapján tanulnak szeptembertől a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának elsőéves hallgatói. A változásokat a Természettudományos Tárgyakat Oktató Középiskolai Tanárok Fórumán ismertették.
Új lehetőség az inzulintermelés serkentésére
A cukorbetegeken segíthet a Debreceni Egyetem kutatóinak felfedezése, melyet több neves szaklapban publikáltak. A tudósok olyan anyagokat találtak, melyek serkentik az inzulintermelő béta sejtek működését, így új távlatokat nyithatnak meg a diabétesz kezelésében.
„Doktorrá fogadom…!”
A köztársasági elnök jóváhagyásával kitüntetéses doktorrá avatták Kristóf Endre Károlyt. Vele együtt összesen hatvanegy jelölt vehette át doktori oklevelét május 27-én, szombaton a Debreceni Egyetem tavaszi doktor- és díszdoktoravató ünnepségén.
Újdonságok a térinformatikában
Az aktuális kutatási témáktól a legmodernebb eszközökig a térinformatika legújabb vívmányait ismerhetik meg a szakemberek a kétnapos VIII. Térinformatikai Konferencián és Szakkiállításon a Debreceni Egyetemen.
Milyen a jó liszt?
Alapvető élelmiszerünk, a liszt lesz a témája a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata, a Science Café idei évadzáró előadásának.
Doktor- és díszdoktoravató az egyetemen
Hatvanegy jelölt – egyikük, aki tanulmányai során teljesített végig jeles eredményével a köztársasági elnöki aranygyűrűt is kiérdemelte – veheti át doktori oklevelét május 27-én, szombaton a Debreceni Egyetem tavaszi doktor- és díszdoktoravató ünnepségén.
Erasmus búcsúvacsora
Magyaros menüsorral, oklevélátadással és zászlós partyval búcsúztatták kedden este a tavaszi szemeszterre érkező cserehallgatókat a Díszudvaron.