Erdélyi elismerés
Marosvásárhelyen ünnepelte az Egyetem Napját a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem. Az ünnepi eseményen Bocskai István-díjat vehetett át az intézmény fejlesztéséért végzett kimagasló munkájáért Jávor András, a Debreceni Egyetem rektori főtanácsadója.
Láss világot a Debreceni Egyetemen!
Huszonnégy szakmai- és külföldi ösztöndíjakkal foglalkozó, valamint önkéntes programokat kínáló szervezet segített tájékozódni a külföldi lehetőségekről a Külügyi Börzén, amelyet közösen rendezett a Nemzetközi Iroda és a Hallgatói Önkormányzat Külügyi Bizottsága.
Bizonyíték alapú ájurvéda
Az „élet tudományának” is nevezett hagyományos indiai orvoslási rendszer klinikai gyakorlatba történő átültetéséről volt szó azon a szimpóziumon, amelyet a Debreceni Egyetem és az indai kormány AYUSH minisztériuma közösen szervezett.
Tudományosan a munkajogról
Milyen jogok illetik a munkavállalókat? Hogyan érvényesíthetik érdekeiket a magán- vagy közszférában elhelyezkedők? Ezekről a kérdésekről is szó lesz a Debreceni Egyetem ismeretterjesztő sorozatának, a Science Café-nak a soron következő előadásán.
Éjjel-nappal tudomány
Súlyos baleset történt a Debreceni Egyetem Főépülete előtti téren a Kutatók Éjszakája programsorozat kezdetén. Rendőrök, tűzoltók és mentőhelikopter is érkezett, hogy megoldják a katasztrófahelyzetet – a bemutató szerencsére a program része volt.
Jubilált az idegen nyelvű orvosképzés
Harminc évvel ezelőtt indult Debrecenben az angol nyelvű orvosképzés. Az évforduló alkalmából a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara díjátadó ünnepi ülést tartott csütörtökön az Aulában.
Átadták az Unifit fitneszközpontot
Négy év munkájának eredményeként szerdán felavatták a Debreceni Egyetem 866 millió forintból megvalósuló fitnesz központját. Az Unifit Fitness & Gym Center 2600 négyzetméteren mintegy 200 edzés állomással a rekreációs sport legszélesebb eszköztárát vonultatja fel.
Ablak a nagyvilágra
A Református Kollégium diákjainak egykori, külföldi városokban tett tanulmányútjai álltak a középpontban azon a konferencián, amelyet „Négy ablak” címmel rendezett a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara.
Tudományos program-kavalkád
Színes, látványos, érdekes, de egyben tudományos is – több mint 100 program várja mindazokat, akik szeptember utolsó péntekén, a Kutatók Éjszakáján ellátogatnak a Debreceni Egyetemre.
yoUDay: teltház a stadionban
Minden jegy elkelt a Debreceni Egyetem országosan egyedülálló tanévnyitó stadionshow-jára – jelentették be a szervezők hétfőn a Nagyerdei Stadionban tartott helyszínbejáráson.