Szenátusi döntések
Új rektorhelyettesi poszt létrehozásáról, egyetemi tulajdonú vállalatok bővítéséről, eladásáról, valamint az oltóanyagyártáshoz kapcsolódóan új szervezet alapításáról is határozott a Debreceni Egyetem döntéshozó testülete november végi és december 10-ei elektronikus szavazásán.
Rendhagyó professzori kinevezések
Palkovics László innovációs és technológiai minisztertől vette át egyetemi tanári kinevezését a Debreceni Egyetem két új professzora. Pósán Lászlót és Szabó Zoltánt Szilvássy Zoltán rektor is köszöntötte a jeles esemény alkalmából.
Családbarát egyetemek járvány idején
Milyen módon jelenik meg a családbarát szemlélet a különböző hazai egyetemeken a pandémia idején? Erről a témáról szervezett debreceni székhelyű online kerekasztal-beszélgetést a Debreceni Egyetem (DE) Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központja.
Az egyetem új professzorai
Egyetemi tanári kinevezésről szóló okiratokat adtak át ünnepélyes keretek között a Debreceni Egyetem (DE) Főépületében szerdán. Az intézmény új professzorai talárba öltözve kapták meg oklevelüket.
Egészségügyi képzés a Balásházyban
Egészségügyi asszisztens, laboráns és általános ápoló képzést indít szeptembertől a Debreceni Egyetem szakképzőintézménye. A Balásházy János Gyakorló Technikuma, Gimnáziuma és Kollégiuma új képzésének tanulói gyakorlatukat a Klinikai Központban és a Kenézy Gyula Egyetemi Kórházban végzik majd.
A Covid volt a fő téma
Csaknem 460 szakember vett részt a Magyar Klinikai Farmakológusok Kongresszusán, melyet december első hetében tartottak – a járvány veszély miatt online formában. A tanácskozáson egyebek mellett a koronavírus ellen alkalmazott gyógyszerekről és a vakcinafejlesztésről is szó esett..
Online nyílt nap középiskolásoknak
A vírushelyzet miatt ebben az évben online rendezi meg hagyományos beiskolázási nyílt napját a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara. Az interaktív fórumon részt vevő diákok a képzéseket képviselő oktatóknak tehetik majd fel a kérdéseiket.
A zene itt kezdődik
Több mint kétszáz hallgató, folyamatosan növekvő diáklétszám, nagy hangszerválaszték, magasan képzett oktatói gárda, jó karrierlehetőség és családias légkör várja a leendő hallgatókat a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karán.
A „zászlóshajó” a jogászképzés
A Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánja szerint képzéseik elsősorban azért sikeresek, mert a hallgatók kis csoportokban, a régió meghatározó igazságszolgáltatási és közigazgatási szerveinél sokéves gyakorlattal rendelkező szakemberektől sajátíthatják el az ismereteket.
Minőségi képzés, hasznos tudás
Jó elhelyezkedési lehetőségeket, magas szintű gyakorlati ismeretszerzést, kiváló hallgatói közösségi életet, önálló gondolkodásra és problémamegoldásra nevelést kínál képzésein a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kara.