KórházSuli a beteg gyerekekért
A Debreceni Egyetemen is elindult a KórházSuli program. A Gyermekgyógyászati Klinikán a betegágy mellett és online formában segíti a tartósan beteg gyermekek tanulását és gyógyulását a KórházSuli Alapítvány pedagógusa és önkéntesekből szervezett csapata.
Gragger Róbert-díj a BTK oktatójának
Rangos szakmai elismerésben részesült a germanisztikai kutatások terén elért kiemelkedő munkásságáért Horváth Andrea egyetemi docens, a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Germanisztikai Intézetének igazgatóhelyettese.
Megjelent az Egyetemi Élet
Az októberi számban olvashatnak többek között a Debreceni Egyetem és Hajdúnánás között létrejött együttműködésről, bemutatkozik az újrázó DOSZ-elnök, valamint a koronavírus magyar divatiparra és etikus divatra gyakorolt hatásáról is jelent meg írás.
EPAM-terem az Informatikai Karon
Meghatározó mérföldkőhöz érkezett az egyetem és az informatikai cég többéves együttműködése. Az EPAM támogatásával korszerű számítógéptermet alakítottak ki a Debreceni Egyetem Informatikai Karának megújult tetőterében.
Fejlesztés a Fogorvostudományi Karon
Felújították és bővítették a Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Karának Fantom, valamint Fogtechnikai laboratóriumát. A korszerűsítések révén a hallgatók XXI. századi technika segítségével sajátíthatják el, a speciális preklinikai gyakorlati tantárgyakat.
Egy csepp Kína Debrecenben
A kedvezőtlen időjárás ellenére is szép számú közönség előtt rendezte meg csütörtökön a Kínai Nemzeti és Őszközépünnepet a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Konfuciusz Intézete Debrecen várossal együttműködve a Dósa nádor téren.
Folytatódik a Szenior Egyetem
A járványügyi előírások szigorú betartása mellett folytatódik a Debreceni Egyetem élethosszig tartó tanulást támogató képzési programja, a Szenior Egyetem. Az első előadást pénteken Várkonyi István farmakológiai szakorvos, a DE KK Infektológiai Klinika igazgatója tartja Koronavírus-járvány címmel.
Akadémiai székfoglaló
A Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Karának (BTK) két professzora: Debreczeni Attila és Hoffmann István kedden tartotta akadémiai székfoglaló előadását Budapesten, a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) székházában.
eSzenátus: új szakok, elektronikus választás
Új képzéseket indít a Szolnok Campuson a Debreceni Egyetem – egyebek mellett az új szakokról és a Szenátus tagjainak elektronikus megválasztásáról is döntött az intézmény legfőbb döntéshozó testülete szeptemberi ülésén, amelyet a járványveszély miatt újra elektronikus formában hirdettek meg.
Kínai ünnep Debrecenben
A Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Kar (BTK) Konfuciusz Intézete Debrecen várossal együttműködve közösen szervezi meg a Kínai Nemzeti és Őszközépünnepet október 1-én, csütörtökön 18 órai kezdettel a Dósa nádor téren.