Fókuszban az IT-biztonság
Az informatikai rendszereket érintő incidensekről és a számítógépes bűncselekmények jogi vonatkozásairól is szó lesz a 16. Informatikai Szakmai Napokon, ahol az informatika aktuális kérdéseiről hallhatnak előadásokat a hallgatók.
Nemzetközi vacsoracsata
Huszonegy ország nemzeti fogásai kerültek terítékre az International Dinner-ön. Többek között azeri, mexikói és indiai ízeket, valamint magyar fogásokat kóstolhattak meg a hazai és külföldi hallgatók a gasztronómiai esten
Újabb nanchangi kapcsolat
Az oktatói, hallgatói mobilitásról és az angol nyelvű doktori programokban való részvételről is tájékozódott az a kínai egyetemi delegáció, amely a napokban tett látogatást a Debreceni Egyetemen.
Ünnepi készülődés
Berzselt tojás, pompon csibe, krepp rózsa - közös ajándékkészítéssel hangolódnak a húsvéti ünnepekre a Debreceni Egyetem néprajz szakos hallgatói.
31 már
Veseátültetés holland mintára
Hollandia legnevesebb donorsebészétől szerezhettek új ismereteket az agyhalott donorokból történő sebészi szerveltávolításról a transzplantációban érintett hazai szakemberek a Debreceni Egyetemen.
31 már
Idén is dobogós helyen!
A második legnépszerűbb felsőoktatási intézmény a Debreceni Egyetem, 15 223-an jelölték meg. A jelentkezési adatok kapcsán Bartha Elek oktatási rektorhelyettes az intézmény felsőoktatási piacon való szereplését, valamint az intézmények versenyében az egyenlő esélyeket emelte ki.
30 már
U-Multirank: javuló teljesítmény
Két fókuszterületen is sikeresen szerepel a Debreceni Egyetem a U-Multirank rangsorán. A szervezet 99 országból csaknem 1500 felsőoktatási intézményt, köztük 11 magyar egyetemet értékelt.
29 már
Japán-magyar közös kutatás
A Debreceni Egyetem Műszaki Kara is képviseltette magát a magyar-japán műszaki újdonságokat bemutató CERiS’17 Workshop on Cognitive and Etho-Robotics in iSpace” rendezvényen, melyet március 18-21. között tartottak Demjénben.
29 már
„Óraátállítás” az emberi szervezetben
Szervezetünk belső órájának működéséről hallhatnak meghökkentő, új információkat azok, akik ellátogatnak április 5-én, szerdán a Science Café előadására.
28 már
Erősödő izraeli kapcsolat
Magyarországi útja során a Debreceni Egyetemre is ellátogatott, és elsősorban az angol nyelvű orvosi képzéssel ismerkedett az izraeli Bar-Ilan University delegációja.