Színház az egész egyetem
Csütörtöktől szombatig az ország egyetemi színjátszó színtere Debrecenre figyel: kezdődik a IV. Debreceni Egyetemi Színjátszó Találkozó.
Középpontban a növényvédelem
Új és veszélyes dísznövény károsítókról, a lakásokban is felbukkanó zöld vándorpoloskáról és a növényorvosok számára alkalmazható védőszerek választékáról is hallhattak előadásokat a 21. Tiszántúli Növényvédelmi Fórum résztvevői.
Négy évtized a tudomány szolgálatában
Ünnepi tanácsülésen emlékeztek meg kedden a Magyar Tudományos Akadémia Debreceni Területi Bizottsága (DAB) megalakításának 40. évfordulójáról.
Sanghaji vendégek az egyetemen
Oktatási, kutatási és kulturális területen fűzné szorosabbra kapcsolatát a Shanghai Polytechnic University és a Debreceni Egyetem. A megállapodást hétfőn írták alá az intézmények vezetői.
Régi-új köntösben az Egyetemi Élet
A forradalom és szabadságharc évfordulójának tiszteletére a 60 évvel ezelőtti, 1956. október 23-i Néplap egykori címlapjával jelenik meg az Egyetemi Élet legfrissebb száma.
Bemutatkozik a Debreceni Egyetem
Békéscsabán kezdte a Debreceni Egyetem őszi-téli beiskolázási tevékenységét. Az intézmény képviselői a következő hetekben más megyékbe is ellátogatnak.
Nemzetközi traumakonferencia Debrecenben
A gyerekkori traumatizáció és a disszociatív zavarok legjelentősebb kutatói tartanak szemináriumot a hétvégén a Debreceni Egyetemen.
Junior szoftverfejlesztőket avattak
A Debreceni Egyetem kilenc informatikus hallgatója a nyári pihenés helyett a tanulást választotta azzal a céllal, hogy egyetemistákból junior fejlesztőkké váljanak őszre a Schönherz Iskolaszövetkezet ingyenes szakmai képzésének segítségével.
Legyünk észnél!
Ezzel a címmel folytatódik a Science Café, a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata. A téma ezúttal az agy időskori kapacitása.
Megkezdődött a keresztféléves eljárás
A Debreceni Egyetem hat kara kínál továbbtanulási lehetőséget a 2017-es keresztféléves felsőoktatási felvételi eljárás során.