Kutatás és képzésfejlesztés a GE-vel
Két héten belül a második világcéggel indított stratégiai együttműködést a Debreceni Egyetem. Az intézmény műszaki-informatikai képzésének megújítása érdekében június 29-én a GE-vel kötött megállapodást.
Erősödő magyar-ukrán kapcsolat
Csaknem tíz éves közös munka eredményeként együttműködési megállapodást kötött a Bölcsészettudományi Kar és az Ukrán Nemzeti Pedagógia Akadémia Innováció és Menedzsment Egyeteme.
Innováció a genetikai kutatásokban
A világ legnagyobb genomikai vállalatával, a kínai Bejing Genomics Institute-tal kötött a genetikai tudományok kutatását és fejlesztését szolgáló együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem.
Centenáriumi könyvbemutató
Hat újonnan megjelent kötet bemutatójával tisztelgett az idén centenáriumát ünneplő tanárképzés előtt a Debreceni Egyetem Nevelés- és Művelődéstudományi Doktori Programja, Felsőoktatási Kutató és Fejlesztő Központja, valamint az MTA Nevelésszociológia Albizottsága.
Erősödő mongol kapcsolat
Kettős diplomát adó képzés indításáról kötött megállapodást a Debreceni Egyetem a Mongolian University of Life Sciences-zel a kedden megnyitott 5. AGRIMBA-AVA Kongresszuson Debrecenben.
Fulbright – irány a nagyvilág!
A Debreceni Egyetem angol nyelvű képzési kínálatával is megismerkedett egyhetes magyarországi útja során az amerikai egyetemek képviseletében hazánkba látogató delegáció. Céljuk a kétoldalú kapcsolatok erősítése a Fulbright-program keretében.
yoUDay: már kaphatók a jegyek!
Megkezdődött a jegyárusítás a Debreceni Egyetem 2017-es stadionshow-jára. Az egyetemi polgárok és vendégeik 90%-os kedvezménnyel vásárolhatják meg, de másoknak is érdemes sietni, hiszen az első 100 regisztráló 1538 forintért juthat a belépőjéhez.
Kezdődnek a diplomaosztók!
Több mint 3600 végzős veheti át oklevelét a következő hetekben a Debreceni Egyetemen. A hirek.unideb.hu élőben közvetíti a diplomaosztókat. Elsőként június 16-án az Általános Orvostudományi Kar tartja ünnepségét a Főépület Díszudvarán.
Fejlődő délkelet-ázsiai kapcsolat
Oktatási és kutatási együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara a Kuala Lumpur-i Sunway University-vel. A magyar küldöttség Malajzia mellett Szingapúrban és Indonéziában is tovább építette nemzetközi kapcsolatait.
Franciaország a Debreceni Egyetemen
A Debreceni Egyetem Zola életmű-kutatásának is köszönhető, hogy idén az intézmény nyerte el az író munkásságával foglalkozó nemzetközi konferencia rendezési jogát.