Napjaink ipari forradalma
A mesterséges intelligencia fejlődéséről, a digitalizációról, a robotizációról, ezek terjedéséről és az ennek nyomán bekövetkező gazdasági és társadalmi változásokról tartottak tanácskozást a Debreceni Egyetem Aulájában szerdán.
Z-szak: a jövő tanárképzése
A Debreceni Egyetem egyike annak a hat egyetemnek, ahol 2022 szeptemberétől elindul az új, ötéves természettudomány-környezettan tanárszak, másnéven a z-szak. Az új képzés integrált módon juttatja el a természettudományi ismereteket a diákokhoz.
Kínai-magyar konferencia a rizsről
A kínai őszközépünnephez, a hazai rizsaratás kezdetéhez kapcsolódva „A rizs Kínában és Magyarországon” címmel rendezett tudományos konferenciát a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Konfuciusz Intézete szombaton Gyomaendrődön.
Jubiláns „friss” diplomások a BTK-n
Arany-, gyémánt-, vas- és rubinoklevelet vehettek át a Debreceni Egyetem korábbi jogelőd intézményeinek Bölcsészettudományi Karán 50, 60, 65 és 70 évvel ezelőtt végzettek október 10-én a Főépület Díszudvarán rendezett ünnepségen.
Megnyílt a Buborék
Új nevet és funkciót kapott az egykori Ludotéka a Debreceni Egyetem hajdúböszörményi Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karán. A csaknem 150 négyzetméteres épület a két évig tartó átalakítás után Buborék Játszóház és alkotóműhelyként nyílt meg újra.
Előnyben a szakkollégisták
Mintegy hatvan szakkollégiumi hallgató ismertette kutatását csütörtökön a Debreceni Egyetem Szakkollégiumainak III. Tudományos Konferenciáján. A DAB Székházban tartott tanácskozáson az intézmény tíz szakkollégiuma vett részt.
DEbate: a Szent Korona hazatérése
Angol nyelvű vita- és videóversenyt hirdetett középiskolásoknak a Debreceni Egyetem Angol-Amerikai Intézete az Amerikai Egyesült Államok budapesti nagykövetségével és a Magyarországon működő Amerikai Kuckókkal együtt. A téma a Szent Korona legutóbbi hazatérése.
Autóipari partnerek az egyetemen
A Debreceni Egyetemre látogattak a világ egyik legnagyobb buszgyártó vállalata, a Daimler képviselői. A járműgyártó az együttműködés lehetőségeiről egyeztetett partnerével, az Inter Traction Electrics Kft-vel, az ITK Holding leányvállalatával. A megbeszélések keretében találkoztak a DE vezetőivel.
Újabb THE-rangsorban az egyetem
Első alkalommal került fel a Debreceni Egyetem a Times Higher Education informatikai tematikus ranglistájára, amelyen a 601-800. helyet szerezte meg. A mérnöki tudományok területén pedig a 801-1000-es kategóriába került az intézmény a szerdán publikált rangsorban.
Veszélyben a vándormadarak
Egyre kockázatosabb több ezer kilométert repülni a sarkvidéken szaporodó madaraknak – állapították meg a Debreceni Egyetem biológusai. A vándorlás csökkenő haszna súlyos következményekkel járhat az ökoszisztéma egészére – olvasható a Trends in Ecology & Evolution lapban publikált cikkben.