Kezdődnek a diplomaosztók
A májusi doktoravatóval megkezdődik a Debreceni Egyetemen a nyári diplomaosztó ünnepségek sorozata. Valamennyi rendezvényt élőben lehet nyomon követni az unideb.hu portálon.
Bővülhetnek a kínai kapcsolatok
A Debreceni Egyetem angol nyelvű műszaki, informatikai, agrár, gazdálkodási és zeneművészeti képzései iránt érdeklődtek azok a kínai egyetemek, amelyek képviselői hétfőn tettek látogatást az intézményben.
Egyetemi tag az ifjúsági akadémiában
A fiatal kutatókat tömörítő európai szervezet, a Young Academy of Europe a tagjai közé választotta Török Péter biológus-ökológust, a Debreceni Egyetem Ökológiai Tanszékének egyetemi docensét.
Az informatika csodáiról lányoknak
Kutyát etethetnek és kígyót szelídíthetnek számítógéppel, valamint a virtuális térben mozoghatnak azok a lányok, akik csütörtökön ellátogatnak a Debreceni Egyetem Informatikai Karára, amely ebben az évben is csatlakozott a Lányok Napja kezdeményezéshez.
Házhoz jönnek az állásajánlatok
Egyetlen nap alatt akár 1500 betöltendő álláshely is „gazdára találhat” április 26-án a Debreceni Egyetem Állásbörzéjén, amelyet idén már huszadik alkalommal rendez meg az intézmény a Főépületben.
Társadalmi befogadás és kitaszítottság
A hátrányos helyzetűek társadalmi befogadása, az elhurcolt svábok szenvedései, a változó európai egészségügyi szabályozás - egyebek mellett ezekkel a témákkal foglalkoznak a Debreceni Egyetem csütörtökön bemutatott új kötetei.
Újabb sikerek az OTDK-n
A Biológia és a FiFöMa Szekciókban hazai pályán, míg a Társadalomtudományi Szekcióban a fővárosban mutatták be kutatási témáikat a Debreceni Egyetem hallgatói, akik 6 első, 8 második, 8 harmadik helyet és 13 különdíjat, valamint egy kiemelt különdíjat szereztek.
Az orvoslás jövője, a holnap medicinái
Az innovatív egészségügyi megoldásokba nyújtott betekintést a Richter Tudós Klub április 18-ai debütáló rendezvényén a Debreceni Egyetemen. Csaknem háromszázan vettek részt a legújabb technológiákat bemutató előadáson.
Élő „bábuk” az egyetemi társasjátékon
A júliusi Campus Fesztiválon is ott lesz a Debreceni Egyetem óriás társasjátéka, amelynek bábui maguk a résztvevők. A társas a legutóbbi DEXPO-n debütált, ahol több százan játszottak vele. Aki türelmetlen, legközelebb a júniusi Dolgozói DErbin próbálhatja ki.
Richter Tudós Klub az egyetemen
A személyre szabott orvoslás és a 3D nyomtatás egészségügyben való alkalmazása lesz a témája a Richter Tudós Klubnak, melynek első alkalommal ad otthont a Debreceni Egyetem április 18-án.