05 feb
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Felvételi, gazdasági évindító, szakmai konferenciák, könnyűzenei meghallgatás – az egyetem legfontosabb januári híreiről, eseményeiről tudósított az idei első Díszudvar magazin.
05 feb
Jogos kérdések
A munka világának útvesztőiben segít eligazodni a Science Café, a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozatának következő előadása.
01 feb
Új megoldás arzénmentesítésre
Hatékony, olcsó és könnyen kezelhető eljárást dolgozott ki a Debreceni Egyetem AKIT Karcagi Kutatóintézete a réteg- és talajvizek arzénmentesítésére. Kiemelt szempont volt, hogy a felhasznált anyagok ne okozzanak újabb környezetvédelmi vagy egészségügyi problémát.
01 feb
Akadémiai díj az ifjú kutatónak
Tizennyolc fiatal kutató – köztük a Debreceni Egyetem Ökológiai Tanészékének adjunktusa, Valkó Orsolya – vehette át az MTA kutatóközpontjaiban és kutatócsoportjaiban dolgozó 35 év alatti tudósok elismerését, az Akadémiai Ifjúsági Díjat.
31 jan
MinDEn, ami sport
Testnevelő tanárnak, sportközgazdásznak, -jogásznak, -analitikusnak, rehabilitációs szakembernek vagy kézilabda edzőnek készülsz? A Debreceni Egyetem hazánkban a legszélesebb oktatási és kutatási portfóliót kínálja a sporttudományi és kapcsolódó tudományterületi képzésekben.
31 jan
Mindent a TTK duális képzéseiről
A pályaválasztás előtt álló középiskolásoknak és az alapképzésben végző hallgatóknak tartott Duális Képzési Információs Napot az oktatási forma népszerűsítésére szerdán a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara.
30 jan
Tanulj Pallagon!
Egy héten át egyetemi hallgatóknak érezhetik magukat a Balásházy diákjai – a Debreceni Egyetem oktatói tartanak előadásokat az érettségi előtt álló fiataloknak. Az idén búcsúzó középiskolások helyére pedig már várják az utánpótlást.
29 jan
Élen a fogorvosképzésben
A fogorvos szak a Debreceni Egyetem egyik legnépszerűbb képzése, az intézmény pedig az ország első számú fogorvosképzője. A hallgatók innovatív módszereket ismerhetnek meg, és csúcstechnológiás műszerpark segítségével szerezhetnek gyakorlatot.
29 jan
Sikeresek és eredményesek
Az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) sikeres pályázatainak keretében megvalósult kutatások eredményeiről adott számot hétfőn 38 nyertes pályázó a Debreceni Egyetem Tudományos Igazgatóságának konferenciáján.
26 jan
Mit jelent debreceninek lenni?
A debreceniség fogalma, a hagyományok, értékek és a cívis öntudat szerepe áll a középpontjában annak a kétnapos konferenciának, amelyet csütörtökön és pénteken rendezett a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara.