Nyitottan a nagyvilágra
Nyelvtanfolyamok, filmklub, baráti találkozók, módszertani rendezvények, könyvbemutatók – csak néhány kiragadott példa abból a rengeteg programból, amelyeket az Orosz Központban szervez a Debreceni Egyetem.
Magyar Tudomány Ünnepe 2017
„Emberközpontú tudomány” – ez az idei mottója a Magyar Tudomány Ünnepe országos és határon túli programsorozatának, melyhez ebben az évben is rendezvények sorával csatlakozik a Debreceni Egyetem.
A „Hadak útján” Debrecenben
A népvándorlás korával foglalkozó fiatal kutatók számolhattak be legújabb tudományos eredményeikről azon a szakmai konferencián, amelyet október 27-28-án tartott közösen a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara, a Déri Múzeum és a Magyar Nemzeti Múzeum.
Keresik a tehetségeket
A cégek előadásai, információs standjai és próbainterjúi mellett a tanszékek is bemutatják kutatási projektjeiket hétfőn és kedden, az őszi Informatikai Szakmai Napokon a Debreceni Egyetem Informatikai Karán.
Középpontban az emberi jogok
Három nemzet diákjainak mutatták meg a Balásházy tanulói, mit jelentenek a magyaroknak az emberi jogok. Az egyhetes nemzetközi találkozót az Erasmus+ Stratégiai Partnerségek program keretébe rendezte az egyetem gyakorlóiskolája.
Mi a pálya?
Élményeken keresztül ismerhették meg a különböző mérnöki szakmákat a fiatalok a Mi a pálya? című műszaki pályaválasztó fesztiválon, szerdán a Debreceni Egyetem Sporttudományi Oktatóközpontjában.
Örökifjú szeniorok az iskolapadban
„A Debreceni Egyetem szerepe a közép-európai tudáshálózat fejlesztésében” címmel Szilvássy Zoltán rektor előadásával október 20-án megkezdődött a Szenior Egyetem két féléven át tartó sorozata.
„Színház az egész világ…”
Idén 5. alkalommal rendezi meg az Egyetemi Színjátszó Találkozót a Debreceni Egyetem október 17-21. között. A programban a hazai színjátszók mellett angol és olasz aktorok is bemutatkoznak a közönség előtt.
Azerbajdzsáni delegáció az egyetemen
A kaukázusi ország felsőoktatásának javítását célzó nemzetközi program keretében érkezett több mint húsztagú küldöttség a Debreceni Egyetemre. A vendégek szakmai konferencián, előadásokon és műhelymunkában vesznek részt péntekig.
Elismerés az anatómiai képzésért
Az anatómiaoktatás korszerűsítésében használt online felületet gyakorlati alkalmazását bemutató pályázatával nyert „Felsőoktatás Nemzetközi Fejlesztéséért Díj – Kiváló gyakorlat” elismerést a Debreceni Egyetem Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézete.