Új szaktanterem a Balásházyban
Sporttudományi orientációs szaktantermet avattak a Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Technikumában, Gimnáziumában és Kollégiumában csütörtökön. A speciális oktatási célokra kialakított helyiségben a testneveléshez kapcsolódó elméleti ismereteket sajátíthatják el a diákok.
Sokan látták az idei online DExpót
Két nap alatt több mint ötezer látogató vett részt a Debreceni Egyetem online megrendezett beiskolázási eseményén, a DExpón. Az érdeklődők megismerhették mind a tizennégy egyetemi kar képzési kínálatát, valamint a hallgatók számára elérhető szolgáltatásokat és programokat.
A tudományok mesterei
Az 35. Országos Tudományos Diákkonferencia zárásaként kitüntetésátadó ünnepi ülést rendezett szerdán, Budapesten az Országos Tudományos Diákköri Tanács. Az eseményen a Debreceni Egyetem oktatói és hallgatói is elismeréseket vehettek át.
Koronavírus: elmarad a doktoravató
A Debreceni Egyetem 125 doktorjelöltje szerzett PhD-fokozatot az elmúlt év során. A koronavírus-járvány miatt a tavalyihoz hasonlóan elmarad az őszi doktor- és díszdoktoravató ünnepség, az okleveleket személyesen vehetik át, vagy postai úton kaphatják meg a fokozatszerzők.
Együtt a tanárképzésért
Együttműködési megállapodást kötött hétfőn a Karcagi Nagykun Református Gimnázium és a Debreceni Egyetem Tanárképzési Központja, így tovább gyarapodott az intézmény pedagógusképzésben résztvevő hallgatóinak szakmai gyakorlati helyszíne.
Újra mentorprogram a BTK-n
Az őszi félévben harmadik alkalommal hirdette meg a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Angol-Amerikai Intézete online mentorprogramját, a Writing Centert, amelyben mester- és tanárszakos, szenior, valamint PhD-hallgatók tutorként, coach-ként segítik alsóbb éves társaik tanulmányait.
Idén is online lesz a DExpo
A járványügyi előírásoknak megfelelően ebben az évben is online formában rendezi meg nagyszabású beiskolázási eseményét a Debreceni Egyetem. Az idei DExpo premierjét november 24-én, szerdán, 16 órakor tartják a rendezvény YouTube-csatornáján.
A tudományt ünnepelték az EK-n
Egészségügyi, szociális, egyházi, informatikai, pedagógus szakemberek részvételével rendeztek a Tudomány ünnepéhez kapcsolódóan konferenciát az Egészségügyi Karon. A segítő szakma felelősségvállalására és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye társadalmi kihívásaira is felhívták a figyelmet.
Prima díjas egyetemi oktatók
Hajdú-Bihar megyei Prima díjat kaptak a Debreceni Egyetem professzorai: Bartha Elek és Csanádi Zoltán, Csiki Zoltán egyetemi docens pedig különdíjban részesült. A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének elismeréseit a Kölcsey Központban rendezett szombati gálán adták át.
Látványos videón az idei yoUDay
Lélegzetelállító volt a Debreceni Egyetem egyedülálló tanévnyitó stadionshow-ja, a yoUDay – az egyetem napja, a Te napod. Az összefoglaló kisfilmben újraélhetők a nagyszabású rendezvény legemlékezetesebb pillanatai.