Debreceni professzor az AE-ben
Tagjai közé választotta a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának egyetemi tanárát, Barta Zoltánt az Academia Europaea (AE). A neves viselkedésökológussal nyolcra nőtt a Debreceni Egyetem professzorainak száma a testületben.
Komolyzenei koncertek biztonsággal
A Konzervatóriumi Esték, az Universitas-Debrecen, a Régi Zene és a Steinway hangversenysorozatát is elindítja a járványügyi szabályok betartásával a Zeneművészeti Kar és a Jövő Művészetéért Alapítvány. A közönség egy ajándékkoncertet is meghallgathat.
Együttműködés Hajdúnánással
Kihelyezett akkreditált képzéseket indít az agrár-, a gazdaság- és a műszaki tudományok területén a Debreceni Egyetem Hajdúnánáson. Az erről szóló megállapodást pénteken írta alá Szilvássy Zoltán rektor, Bács Zoltán kancellár és Szólláth Tibor polgármester a hajdúvárosban.
Hatással lesz a jövő sportjára a DE
„Mindennapos testnevelés, sportiskolák, nemzeti akadémiák” címmel szervezett sportszakmai konferenciát a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete a Nagyerdei Stadionban. A tanácskozás középpontjában a minőségi sportra nevelés, az utánpótlásképzés állt.
Élsportolókat díjazott az egyetem
Átadták a Debreceni Egyetem Kiváló Sportolója díjakat a különböző sportágakban, hazai és nemzetközi versenyeken kiemelkedő eredményeket elért egyetemi sportolóknak. Összesen huszonhatan vehettek át elismerést a szerdai ünnepségen.
Olasz-magyar kettős diploma
A Firenzei és a Debreceni Egyetem diplomáját is megszerezhetik a Bölcsészettudományi Kar Olasz Tanszékének hallgatói, akik sikeresen pályáztak a 2020-2021-es tanévben a két intézmény kettős képzésére.
Legendákra emlékeztek az egyetemen
Jelölőkövet kapott a Buzánszky Jenő Labdarúgó Egyetemi Kupa 15. évfordulója alkalmából elültetett Aranycsapat Emlékfa a Debreceni Egyetemen. A különleges alkotás egy digitális kódot is tartalmaz, amivel az Aranycsapat emlékoldalára lehet eljutni.
A digitális oktatásról
A Debreceni Egyetem hallgatói elégedettek az intézmény e-learning rendszerével. Ez derült ki a Gazdaságtudományi Kar által kezdeményezett intézményi felmérésből, amelyben a 2019/20-as tanév II. félévében, a járványhelyzet miatt bevezetett digitális oktatásról kérdezték a diákokat.
Bolyai-ösztöndíj fiatal kutatóknak
A Debreceni Egyetem tíz fiatal kutatója folytathatja tudományos munkáját a Magyar Tudományos Akadémia Bolyai János Kutatási Ösztöndíjának támogatásával. A nyertesek listáját a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) honlapján hozta nyilvánosságra.
Elismerés a geográfusoknak
A Debreceni Egyem Földtudományi Intézetének oktatóját és a Magyar Földrajzi Társaság Debreceni Területi Osztályát is kitüntették a Magyar Földrajzi Társaság (alapítva 1872-ben) 144. közgyűlésén szombaton.