19 júl
Új betegutak, magasabb szintű ellátás
A Debreceni Egyetemen létrejött betegellátó intézményről beszélt az integrációt koordináló 8 fős Egészségügyi Irányító Testület két tagja: Berényi Ervin, a Klinikai Központ elnöke és Lampé Zsolt, a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház főigazgatója a Debrecen Televízió Köz-ügy című műsorában.
17 júl
Jó hírünket viszik a világban
Több mint kétszázan ismerkednek a magyar nyelvvel, kultúrával, történelemmel az elkövetkező hetekben a Debreceni Egyetemen, ahol július 17-én ünnepélyes megnyitóval és faültetéssel kezdődött meg az idei, 90. Nyári Egyetem.
13 júl
A rektor munkáját segítik
Négy rektorhelyettes kapott megbízást Szilvássy Zoltán rektortól a következő ötéves ciklusra a Debreceni Egyetemen. Az általános, oktatási és tudományos ügyek mellett az egészségipari innovációnak és képzésfejlesztésnek is lesz felelőse.
13 júl
Segíteni a legkiválóbbakat
A Debreceni Egyetem 18 fiatal munkatársa részesült támogatásban a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) Bolyai János Kutatói Ösztöndíj pályázatán, melynek célja az ifjú kutatók tudományos pályakezdésének támogatása.
12 júl
Több mint egymilliárd kutatásokra
A Debreceni Egyetem 41 kutatója és posztdoktora nyert összesen több mint egymilliárd forintot meghaladó támogatást a Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs (NKFI) Hivatal felfedező kutatásokat ösztönző programjaiban.
11 júl
Felvételi véghajrá
Több mint tízezer férőhely, tizennégy kar, háromszáz szak – le ne maradj arról, hogy az ország legnagyobb felsőoktatási intézménye, a Debreceni Egyetem hallgatója lehess! Július 12-én éjfélig pótolhatod a felvételihez szükséges dokumentumokat.
10 júl
Fiatalon kezdik a kutatást
Mintegy száz középiskolás diák ismerkedik a tudományos pálya, a kutatói-mérnöki szakma különleges világával a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának egyhetes nyári táborában.
10 júl
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Új vezetők az egyetem élén, stratégiai megállapodások világcégekkel, csúcsszezont zárt a DEAC, jön a YoUDay – az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított júniusban is a Díszudvar magazin.
06 júl
Töretlen fejlődés: új dékán a TTK-n
Huszonöt tanszékével, majdcsak száz szakával és mintegy háromezer hallgatójával a Debreceni Egyetem egyik legnagyobb kara a Természettudományi és Technológiai Kar, melynek vezetői tisztségét július 1-jétől Kun Ferenc tölti be.
06 júl
Új dékán a BTK élén
A hallgatói létszám növelését, új szakok beindítását, a jegyzetkínálat bővítését tervezi, valamint a mobilitás támogatását segítő pályázati alapot szeretne létrehozni Keményfi Róbert, a Bölcsészettudományi Kar új dékánja, aki július 1-től látja el vezetői teendőit.