Nemzetközi gasztrofeszt az egyetemen
Falafel, zorbian, matcha muffin, bao zi – húsz ország ételkülönlegességei mutatkoztak be a pénteki International Food Day-en. A Debreceni Egyetem külföldi hallgatói által szervezett gasztronómiai versenyt idén Izrael csapata nyerte.
Az olasz kultúrát népszerűsítik
Csaknem egy évszázados hagyomány feltámasztásával újra megalakítja az Olaszbarátok Monti Körét a Debreceni Egyetem Olasz Tanszéke, hogy az oktató és tudományos munka mellett az olasz kultúra jelenlétét is erősítse Debrecenben.
Informatikai pálya – lányoknak is
Több mint száz lány választotta egy napra hivatásául az informatikát a Lányok Napján a Debreceni Egyetemen. Az Informatikai Karon programozó és mérnökinformatikus nők mutatták be az informatika nyújtotta karrier- és elhelyezkedési lehetőségeket.
A szürke 500 árnyalata
Mit jelentenek számunkra a színek a mindennapokban és a tudományos életben? Milyen módon érzékeljük azokat egyáltalán? A látás élettana, vagyis mindaz, ami összefüggésben van a színekkel – ez a központi témája a Science Café soron következő előadásának.
Tippek a sikeres publikációhoz
Az egyik legelismertebb román tudományos folyóirat főszerkesztője és szerkesztőbizottságának két tagja osztotta meg az eredményes publikálás titkait a Debreceni Egyetem doktoranduszaival a Gazdaságtudományi Kar hétfői workshopján.
Ízek és kultúrák fesztiválja
Húsz ország, többek között: Brazília, Kína, Izland, Indonézia, Izrael, Japán, Kazahsztán, Kenya, Jemen és Szíria csapatának nemzeti különlegességeit kóstolhatják meg a látogatók pénteken a Debreceni Egyetemen. Jön a 13. International Food Day!
Flamand-holland kultúra Debrecenben
A Debreceni Egyetem tudományos előadás-sorozata, a Science Café keretében szervezett könyvbemutatóval kezdődik a második Flamand-Holland Kulturális Fesztivál Debrecenben.
Pro Natura-díjas professzor
A vizes élőhelyek védelme és a természetvédelmi szakpolitika érvényesítésében tett több évtizedes munkásságáért, az egyetemi oktatásban végzett kimagasló teljesítményéért tüntették ki Dévai Györgyöt, a Debreceni Egyetem professor emeritusát.
Dupla jubileum a Kossuth Gyakorlóban
Gálaműsorral ünnepelte alapításának 65. és gyakorlóiskolai múltjának 60. évfordulóját a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája szombaton.
Válasz a madarak szerelmi életére
A Debreceni Egyetem vezeti azt a nemzetközi kutatási programot, amely az evolúcióbiológia terén hozhat jelentős eredményeket. Az Élvonal kiválósági pályázat keretében 229 millió forintból megvalósuló program nyitókonferenciáján tíz ország kutatói tanácskoznak.