30 jan
Tanulj Pallagon!
Egy héten át egyetemi hallgatóknak érezhetik magukat a Balásházy diákjai – a Debreceni Egyetem oktatói tartanak előadásokat az érettségi előtt álló fiataloknak. Az idén búcsúzó középiskolások helyére pedig már várják az utánpótlást.
29 jan
Élen a fogorvosképzésben
A fogorvos szak a Debreceni Egyetem egyik legnépszerűbb képzése, az intézmény pedig az ország első számú fogorvosképzője. A hallgatók innovatív módszereket ismerhetnek meg, és csúcstechnológiás műszerpark segítségével szerezhetnek gyakorlatot.
29 jan
Sikeresek és eredményesek
Az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) sikeres pályázatainak keretében megvalósult kutatások eredményeiről adott számot hétfőn 38 nyertes pályázó a Debreceni Egyetem Tudományos Igazgatóságának konferenciáján.
26 jan
Mit jelent debreceninek lenni?
A debreceniség fogalma, a hagyományok, értékek és a cívis öntudat szerepe áll a középpontjában annak a kétnapos konferenciának, amelyet csütörtökön és pénteken rendezett a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara.
Új, államilag elismert árpafajta
KG Nagykun néven a Debreceni Egyetem AKIT Karcagi Kutatóintézetének újabb őszi árpa fajtajelöltjét nyilvánította államilag elismertté a Fajtaminősítő Bizottság. Az új árpafajta több mint tíz éves nemesítői munka eredménye.
26 jan
Keresztfélévben is a legjobbak közt
Az elsőhelyes jelentkezések és a felvett hallgatók számát tekintve továbbra is a legnépszerűbb hazai felsőoktatási intézmények között van a Debreceni Egyetem a keresztféléves felvételi eljárásban, 406 új hallgató kezdi meg tanulmányait februárban.
25 jan
Könyvbemutató: a korona története
A Debreceni Egyetemen is bemutatták Glant Tibor, az Angol-Amerikai Intézet docensének a Szent Korona amerikai kalandjairól, 40 évvel ezelőtti hazatéréséről szóló kötetét. A keddi rendezvényen a szerző kulisszatitkokat is elárult a könyv keletkezéséről.
23 jan
TTK: természet és ipar találkozása
A természet- és a mérnöki tudományok iránt érdeklődő diákok számára is kínál képzéseket a Természettudományi és Technológiai Kar, ahol kiváló oktatói gárda, korszerű laboratóriumok és izgalmas tudományos kihívások várják a leendő hallgatókat.
22 jan
„Néma gyilkos” a Science Caféban
Nem véletlen az elnevezés, hiszen a magasvérnyomás-betegség gyakran évtizedekig nem okoz semmilyen panaszt, nem produkál laikus számára észrevehető tüneteket. Pedig a diagnózis felállítása nem nehéz: mindössze némi türelem és egy vérnyomásmérő szükséges hozzá.
22 jan
Megújult képzés a digitális világnak
A legkorszerűbb technológiákkal, a gyorsan változó ipari igényekhez rugalmasan alkalmazkodó, gyakorlatorientált, piacképes képzésekkel és korszerű infrastruktúrával várja leendő hallgatóit a Debreceni Egyetem Informatikai Kara.