Modernizálják a műszaki képzést
Palkovics László oktatásért felelős államtitkár részvételével jött létre a Debreceni Egyetem műszaki és informatikai képzéseinek fejlesztését támogató testület, melynek munkájában az intézmény rektora, kancellárja és érintett dékánjai mellett a régió vállalatai is részt vesznek.
Pénz7 a Balásházyban
Letették kézjegyüket a tudatos bankolás fontossága mellett a Debreceni Egyetem gyakorlóiskolájának diákjai. Egy héten át minden a pénzről és a megfelelő gazdálkodásról szólt a pallagi középiskolában.
09 már
Nők a tudományban: díjazott kutatónő
A Debreceni Egyetem Ökológiai Tanszékének adjunktusa, Valkó Orsolya nyerte el agrártudományok kategóriában a Nők a Tudományban Kiválósági Díjat. A kiemelkedő teljesítményt nyújtó kutatónőket nőnapon díjazták a Magyar Tudományos Akadémián.
08 már
Csöppnyi Itália az egyetemen
Montessori, Malaguzzi, Steiner – az olasz pedagógia legnagyobb alakjairól tartott előadást a Reggio Emilia Egyetem oktatója a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karán.
08 már
Világelitben a Debreceni Egyetem
Bekerült a legjobb kétszáz közé a Debreceni Egyetem gyógyszerészeti képzése, a hazai felsőoktatásban pedig itt a legerősebb a biológiai képzés. Emellett orvos-, agrár-, valamint természettudományban is a világ legjobb egyetemei közé sorolja az intézményt a legfrissebb QS-rangsor.
Kutatási támogatásról döntött az MTA
A Debreceni Egyetem 14 kutatócsoportjának működését támogatja a Magyar Tudományos Akadémia 2017 júliusa és 2022 júniusa között. Tíz már működő és négy új kutatócsoport kap költségvetési támogatást.
Erasmus 30 Roadshow Debrecenben
Multi-kulti sütisarokkal, információs standokkal és tájékoztató előadásokkal várta az érdeklődőket a Debreceni Egyetem és a Tempus Közalapítvány rendezvénye. 30 éves Európa legnagyobb hallgatói csereprogramja, az Erasmus.
07 már
Debreceni kutató az európai akadémiában
A magyar tudományos és művészeti élet 11 képviselőjét, köztük Csoba Juditot, a Debreceni Egyetem professzorát választotta tagjai sorába az Európai Tudományos és Művészeti Akadémia. Az elismeréseket március 4-én adták át Salzburgban.
06 már
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Rektorválasztás, InterTalent, megállapodás a Ganzzal, együttműködés a Magyar Nemzeti Bankkal, Buzánszky Kupa – az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított februárban is a Díszudvar magazin.
06 már
Összehozta az egyetem a családokat
Mintegy hétszázan vettek részt a Családi Jégkarneválon, amelyet vasárnap tartott a Debreceni Jégcsarnokban a Debreceni Egyetem Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központja.