Adventi készülődés
Közös jövőben gondolkodnak
Háromoldalú, stratégiai megállapodást kötött egymással a Debreceni Egyetem, Debrecen önkormányzata, valamint az IT Services Hungary. A cég debreceni egységnél dolgozó 1900 munkavállaló 80 százaléka az DE-n végzett.
Könyvek az ájurvéda oktatásához
Mintegy ötszáz kötetből álló könyvgyűjteményt adományozott az indai kormány a Debreceni Egyetemnek. Az ájurvédikus gyógyászatról szóló szakkönyveket Rahul Chhabra, India magyarországi nagykövete adta át Szilvássy Zoltán rektornak hétfőn.
Ünnepre készülődnek
Idén is közös ajándékkészítéssel hangolnak a karácsonyra a Néprajzi Tanszék hallgatói. A Főépület 3. emeleti kerengőjén hétfőtől két napon át várják az érdeklődőket. A rendezvényhez kapcsolódva városi legendákat bemutató tárlat nyílt az 1. emeleten.
Húsz éves az analitikus képzés
Az orvosi diagnosztikai analitikus szakot 1997 szeptemberében alapították orvosi laboratóriumi diagnosztika néven. A kezdeteket, és az azóta eltelt 20 évet idézték fel a pénteki jubileumi ünnepi ülés résztvevői.
Farmakológusok kongresszusa
A klinikai gyógyszervizsgálatokban résztvevő szakemberek tanácskoznak Debrecenben. A csütörtökön kezdődött háromnapos tanácskozáson a klinikai farmakológia legfontosabb eredményeit, illetve a várható változásokat tekintik át.
Középpontban a bölcsődék
A csecsemő- és kisgyermeknevelő képzés változásairól és az átalakulóban lévő bölcsődei rendszerről tanácskoztak a szakemberek csütörtökön a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karán.
Az MTA új doktorait köszöntötték
Kiemelkedő tudományos kutatói munkásságukért 65-en, köztük a Debreceni Egyetem 11 professzora vehette át az MTA doktora cím megszerzését tanúsító oklevelet szerdán a Magyar Tudományos Akadémia Székházának Dísztermében.
Kerekasztal a mai orosz irodalomról
Több mint 60 orosz szerző munkája jelent meg Magyarországon az elmúlt 15 évben – az utóbbi esztendők termését mutatják be a hazai egyetemek oktatói, valamint az Oroszországból érkező vendégek a Debreceni Egyetemen.
Morális dilemmák a tudományban
A fiatal kutatók közösségének találkozási pontjaként közösen tartott konferenciát a Debreceni Egyetem és a Debreceni Református Hittudományi Egyetem Doktorandusz Önkormányzata. A hit és a tudomány kapcsolatáról értekeztek.