Újabb sikerek az OTDK-n
A Biológia és a FiFöMa Szekciókban hazai pályán, míg a Társadalomtudományi Szekcióban a fővárosban mutatták be kutatási témáikat a Debreceni Egyetem hallgatói, akik 6 első, 8 második, 8 harmadik helyet és 13 különdíjat, valamint egy kiemelt különdíjat szereztek.
Az orvoslás jövője, a holnap medicinái
Az innovatív egészségügyi megoldásokba nyújtott betekintést a Richter Tudós Klub április 18-ai debütáló rendezvényén a Debreceni Egyetemen. Csaknem háromszázan vettek részt a legújabb technológiákat bemutató előadáson.
Élő „bábuk” az egyetemi társasjátékon
A júliusi Campus Fesztiválon is ott lesz a Debreceni Egyetem óriás társasjátéka, amelynek bábui maguk a résztvevők. A társas a legutóbbi DEXPO-n debütált, ahol több százan játszottak vele. Aki türelmetlen, legközelebb a júniusi Dolgozói DErbin próbálhatja ki.
Richter Tudós Klub az egyetemen
A személyre szabott orvoslás és a 3D nyomtatás egészségügyben való alkalmazása lesz a témája a Richter Tudós Klubnak, melynek első alkalommal ad otthont a Debreceni Egyetem április 18-án.
Kossuth-napok a Kossuthban
Mérgeskígyó, ónkatona, passzív ház és drón – rendhagyó programok, előadások és feladatok várták a diákokat a Debreceni Egyetem gyakorlóiskolájában szervezett Kossuth-napokon.
A tehetség mindenek felett
A XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia két tudományterületi szekciójának, a Biológiának és a FiFöMa-nak (Fizika, Földtudományok és Matematika) ad otthont a héten a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara.
Robotok harca a Kossuth Gyakorlóban
Általános iskolások robotika szakkörön épített Lego szumó robotai küzdöttek meg egymással pénteken a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája Arany János téri épületében.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Új projektek, ünnepi megemlékezés, jubileumi évfordulók, haltani konferencia, Natural Expo, TörDElő – márciusban is ott voltak az egyetem legfontosabb eseményein a Díszudvar magazin kamerái.
Balásházys diákok sikere
A legjobb tíz közé jutott a Debreceni Egyetem pallagi középiskolájának négy diákja, közülük egy pedig dobogós eredményt ért el a Nemzetgazdasági Minisztérium szakmai versenyének országos döntőjében.
Felsőoktatás: kiút a stagnálásból
A felsőoktatási intézmények jelentik az egyik legfontosabb kitörési pontot a közepes méretű alföldi településeknek. A Debreceni Egyetem kutatói Mezőtúr lehetőségeit vizsgálták. Az eredményeket tartalmazó könyvet kedden mutatták be a DAB Székházban.